דלג לתוכן המרכזי
Fundraising Program by WFDB to Help India Fight Corona
the israel diamond industry logo

שיתוף הפעולה בין תעשיית היהלומים הישראלית ו-EBAY מסתמן כמערכת יחסים פוריה

eBay ישראל החלה בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם בורסת היהלומים הישראלית שמטרתו להרחיב את סחר היהלומים העולמי של המדינה ולחזק את מעמדם המקוון של סוחרי היהלומים.
צילום: GCI Labs

שישה חודשים חלפו מאז eBay ישראל החלה בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם בורסת היהלומים הישראלית (IDE), שמטרתו להרחיב את סחר היהלומים העולמי של המדינה ולחזק את מעמדם המקוון של סוחרי היהלומים. מכון היהלומים הישראלי (IDI) נפגש עם נציגי GCI ,החברה שמעבירה את קורס eBay מטעם בורסת היהלומים הישראלית, כדי ללמוד על פירות שיתוף הפעולה הזה. GCI היא מעבדה גמולוגית ובית ספר לגמולוגיה הקיימת מזה כ-20 שנים.

 

“אנחנו מרכז יהלומים עולמי גדול, העוסק בייצור ויצוא יהלומים מלוטשים ובעל מוניטין עולמי של איכות. בורסת היהלומים הישראלית הבינה את הצורך והפוטנציאל של דרכי שיווק חדשות כדוגמת המיזם הזה. זו חובה, לא מותרות”, אמר מנכ”ל GCI, מיכאל בן דור, בהסבירו את חשיבות שיתוף הפעולה בין eBay ובורסת היהלומים. נציגי eBay חווים צמיחה שנתית יוצאת דופן במכירות טבעות אירוסין באתר, ושיתוף הפעולה בין הצדדים שואף להיות חלק מהצלחה זו.

 

“בימינו חשוב לחשוב מחוץ לקופסה ולא להתמקד רק ביהלומים. אנחנו צריכים להסתכל קדימה ולבדוק  את כל הזדמנויות השיווק השונות הקיימות. צריך להיות בעל גישה פרואקטיבית”, הסביר יהודה יקר, גמולוג מוסמך (GG-GIA) מנהל Gemological Laboratories  GCI והגמולוג הראשי של GCI, שאחראי על ניהול קורסי eBay.
מאות אנשים כבר סיימו את קורס eBay ו-GCI תפתח בקרוב את המחזור השביעי של הקורס. הקורסים נמשכים 12 שבועות וכוללים פגישה שבועית ומטלות – ״שיעורי בית״, על מנת שהתלמידים יתנסו ויפעלו באופן עצמאי בזירת המכירות. במהלך הקורס התלמידים נפגשים עם אנשי המקצוע של eBay, שמסייעים להם ליישם את השיווק ב-eBay באופן מעשי. “eBay משקיע בענף היהלומים ואנשיו עוזרים במציאת פתרונות לבעיות אמיתיות שקיימות. זה מצב שבו כולם מרוויחים״, הסביר יקר

 

ebay איביי
צילום:Gil C

לניהול חנות ב-eBay יש יתרונות ואתגרים הדומים לניהול חנות פיזית; יש עלויות, כללי התנהגות, סוגיות של הונאה. ״העלויות העיסקיות יכולות להסתכם ב-12-13% ממחיר המכירה”, הסביר בן דור, בציינו כי לדור הצעיר יש ״אומץ וחוצפה״, אשר בשילוב גישה צעירה ונכונות לאמץ את העולם של eBay והשיווק באינטרנט מאפשרים לפרוץ קדימה. ההוכחה לכך היא סיפור ההצלחה הגדול ביותר של GCI ב-eBay: נער שמדי שנה מוכר באתר מוצרים בשווי מאות אלפי דולרים

 

“הנער הזה היה מוכן להשקיע את כל המאמצים כדי לבנות את העסק שלו. לא מספיק רק לפתוח חנות ולחכות שאנשים יגיעו. אם אתה לא שם אתה לא קיים. עליך ללמוד ולהשקיע זמן, אנרגיה ומחשבה כדי לעשות זאת כהלכה. יש בהחלט פוטנציאל גדול לגריפת רווחים״, אמר בן דור. “אם אתה לומד את הכללים ואיך לשחק – העולם שלך״.

 

eBay מוביל את שיתוף הפעולה עם תעשיית היהלומים הישראלית. ישראל היא מדינה קטנה אך ממוקדת טכנולוגיה וזו יכולה לשחק תפקיד גדול. “סוחרים ישראלים נחשבים לטובים ולנאמנים ביותר בעולם ה-eBay. הם מנהלים חנויות מקוונות נהדרות ומובילים את טבלת המכירות. ענף היהלומים מושך ישראלים רבים ומדגיש את הייחוד והאיכות של המוצרים שמיוצאים מישראל. אנו בטוחים ששיתוף הפעולה עם בורסת היהלומים הישראלית  יפתח הזדמנויות לשווקים נוספים”, אמר אלעד גולדברג, מנהל מחלקת הפיתוח העיסקי של eBay בישראל, כאשר הושק שיתוף הפעולה.

 

יש לציין כי במסגרת שיתוף הפעולה יש כללים שחלים ומחייבים את חברי בורסת היהלומים כגון: עמידה בקריטריונים של אבטחת איכות, טיב מוצר, שירות קפדני, להיות בעלי הסמכה והמלצות. כל אלה דרושים על מנת לקבל הדרכה ותמיכה בנושא הקמת חנויות מקוונות ב-eBay.

 

בהסבירו את החשיבות של שימוש בפלטפורמה של eBay, יקר מציין: “האינטרנט הוא לא העתיד. הוא כאן ועכשיו. לחברה שאינה מנצלת את האינטרנט, את המדיה החברתית ופלטפורמות מכירות כמו eBay אין עתיד״.  בן דור מסכים: ״עליך להיות בשוק או שתלך לאיבוד. יש בעולם כללים חדשים ושפה חדשה, שצריך ללמוד”.

GCI היא מעבדה  גמולוגית שעוסקת הן בהוראה והן בבדיקות. בית הספר של GCI מלמד מגוון רחב של  קורסים אודות יהלומים, אבני חן ותכשיטים, כמו גם שיווק של המוצרים הללו.

 

 

GCI ממשיכה ללהשיק קורסים חדשים שתורמים לעסקי היהלומים, אבני החן והתכשיטים ותחל בקרוב קורס בסגנון קואצ׳ינג, שמטרתו לפתח ולשפר מיומנויות שונות בסביבת המכירות

עוד מאמרים שיעניינו אותך

אינסטגרם

קבלו מאיתנו עדכונים חמים

תודה על רישומך