הצעת נישואין טבעת אירוסין יהלום

סקר: מה הכי חשוב ללקוחות בקניית טבעת אירוסין?

קניית טבעת אירוסין היא כיום משימה משותפת, יותר מאשר כזו שבה אחד מבני הזוג מנסה ללקט רמזים ולקלוע לטעם של השני. מגמה זו הולכת ומתחזקת בארה"ב, כפי שעולה גם מסקר חדש של JamesAllen.com, שבו 64% מהנשאלים ציינו היו מעדיפים שבן או בת זוגם יתלוו אליהם בבחירת הטבעת.

 

מגמה נוספת הקשורה בכך, היא חיפוש אחר טבעות יהלום בעיצוב מותאם אישית – 36% מעדיפים טבעות כאלו, לעומת 26% שמעדיפים טבעות מוכנות לקנייה. בחיפוש אחר השראה לבחירת הטבעת, 39% מהנשאלים בחנו את הסגנון המועדף על בן או בת זוגם, 26% חיפשו טרנדים במדיה חברתית, ו-22% בחנו את עיצוב הטבעות של חברים.

 

טבעת אירוסין יהלומים זוג
צילום: 4 PM production / shutterstock.com

"כיום, יותר מאי פעם, ניצבות אפשרויות שונות בפני צרכנים המעוניינים לרכוש טבעת אירוסין. בשנים האחרונות, נרשמה עלייה חדה במספר הזוגות הרוכשים טבעת אירוסין יחד, ומחפשים אפשרויות יותר מותאמות אישית", אמרה סמנכ"לית השיווק של ג'יימס אלן, שאנון דלני-רון (Shannon Delany-Ron). "גם הצד שמקבל את הטבעת רוצה להשפיע על העיצוב שלה, מהטבעת עצמה ועד היהלום. הם לא רוצים את אותה הטבעת שאינספור אנשים קנו, אלא תכשיט יחיד במינו".

 

טרנד נוסף שמורגש היטב בענף התכשיטים, הוא המעבר לקניית טבעות אירוסין אונליין. 17% מהנשאלים בסקר ציינו כי "היו מעדיפים לרכוש טבעת אירוסין אונליין מאשר בחנות". בקניית טבעות אונליין, הם שמים דגש בעיקר על המחיר (55%), הביקורות (37%) והאפשרויות השונות להתאמה אישית (35%).

 

טבעת יהלום אירוסין נישואין
צילום: wavebreakmedia / shutterstock.com

עוד עולה מהסקר כי טבעת האירוסין חשובה יותר מטבעת הנישואין עצמה: קרוב לשני-שלישים מהנשאלים המאורסים או הנשואים (64%) ציינו כי הם מעדיפים להשאיר את טבעת האירוסין שלהם, במקום לענוד טבעת נישואין נפרדת.

 

בנושא המחיר, ציינו 71% מהנשאלים כי זה לא משחק תפקיד בבחירת הטבעת, ו-43% מהם שיתפו את בן או בת זוגם במחיר הטבעת. רוב הנשאלים חושבים שצריך לחסוך בממוצע חמישה חודשים, כדי לרכוש טבעת אירוסין.

 

הסקר בוצע בקרב כ-2,000 אמריקאים, שמצויים בזוגיות כ-6 שנים בממוצע. חצי מהנשאלים ציינו כי ידעו ברגע שנפגשו כי מדובר בבן או בת זוגם לחיים, ולקח להם שנתיים בממוצע להחליט להינשא. בנוגע להצעת הנישואין, 71% מהנשאלים מעוניינים בהצעת נישואין מסורתית, שבה אחד מבני הזוג כורע ברך ומציע נישואין.

 

"אנשים מקבלים מזה מאות שנים טבעות המסמלות אהבה ומחויבות", הוסיפה דלני-רון. "העידן והמגמות התפתחו, אך דבר אחד לא השתנה – המשמעות של טבעות אירוסין. הן עמדו במבחן הזמן, וממשיכות להיות סמל אהבה נצחי".

 

גבר ואשה בחנות תכשיטים
צילום: Syda Productions

לפני כמה חודשים, פורסם סקר של מועצת היהלומים הטבעיים (NDC), שהצביע על מגמה דומה: 63% מהנשאלים באותו סקר, ציינו כי בחרו את טבעת האירוסין ביחד עם בן או בת זוגם. סקר דומה של The Knot העלה כי 70% מבני הזוג שקיבלו הצעת נישואין, היו "מעורבים במידה כלשהי" בבחירת ורכישת טבעת האירוסין.

 

 

כתבות נוספות בנושא

דילוג לתוכן