דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

תוך 6 שנים: זינוק של 25% במחיר הממוצע של טבעת אירוסין

מסקנות מפתיעות על אירוסין בדור המילניום
טבעת נישואין חתונה יהלום
צילום: MarinaPanina / pixabay

מחירה הממוצע של טבעת אירוסין זינק בשש השנים האחרונות ב-25%, מ-5,095 דולר ב-2011 ל-6,351 דולר השנה – כך עולה מהמחקר השנתי המקיף של The Knot, שכלל יותר מ-14,000 זוגות מאורסים או כאלו שהתחתנו לאחרונה בארה”ב. המחקר נערך לקראת עונת החגים – התקופה המובילה בהצעות נישואין במהלך השנה, שבה מתארסים כ-37% מהזוגות.

 

המחקר, שבחן מגמות והרגלים בקרב זוגות צעירים, העלה כמה מסקנות מעניינות בנוגע לחתונות של צעירים מדור המילניום. אחת המפתיעות שבהן היא שרק אחת משלוש הצעות נישואין בימינו מפתיעה את הכלה לעתיד. הסיבה היא כי בני זוג צעירים נוטים לשתף ולתכנן יחד את עתידם, עוד בטרם החליטו להינשא.

 

מטבע הדברים, הסקר העלה ממצאים חשובים במיוחד לחברות תכשיטים ויהלומים: ליטוש היהלומים הפופולארי ביותר לשיבוץ בטבעות אירוסין הוא ליטוש עגול (52%), ומשקל הקרט הכולל הממוצע בטבעת אירוסין הוא 1.8 קרט. המתכת הפופולארית ביותר לטבעות אירוסין בימינו היא זהב לבן, שבו בחרו 61% מכלל הנשאלים. כמו כן, כ-45% מכלל טבעות האירוסין יוצרו בהתאמה אישית.

 

הצעירים בימינו מקדישים בממוצע כשלושה וחצי חודשים לחיפוש טבעת, וקרוב לארבעה וחצי חודשים לגיבוש התכנית כיצד להציע נישואין. הם בוחנים בממוצע 26 טבעות עד שהם בוחרים בטבעת הנכונה עבורם.

 

הצעת נישואין זוג שקיעה
צילום:Antonio Guillem

 

אנו חיים בעולם דיגיטלי, ורכישת טבעות אירוסין אונליין פופולארית מאי פעם בעבר. כ-14% מהחתנים הצעירים ב-2017 בחרו את טבעות האירוסין שלהם באינטרנט, לעומת 10% בלבד ב-2011. כ-63% מאלו שרכשו טבעת אונליין מדווחים כי מצאו ברשת מחירים טובים יותר מהמחירים בחנויות תכשיטים.

 

הזוגות המאורסים, במיוחד מדור המילניום, אמנם יוצאים לדייטים, קונים טבעות ומתכננים חתונות בכלים דיגיטליים יותר מבעבר, אך עם זאת מפתיע לגלות כי חלק מהמגמות המסורתיות לא רק שאינן נעלמות, אלא שחלקן אף מתחזקות. כך, למשל, 91% מהחתנים בארה”ב מציעים נישואין עם טבעת אירוסין בידם ואומרים את המשפט “האם תינשאי לי?” (“Will you marry me?”), לעומת 85% ו-86%, בהתאמה, מהנשאלים ב-2011. בנוסף, לא פחות מ-87% מהנשאלים השנה ציינו כי הציעו נישואין בכריעת ברך, לעומת 77% ב-2011.

 

 

עוד מאמרים שיעניינו אותך

אינסטגרם

קבלו מאיתנו עדכונים חמים

תודה על רישומך