טבעת יהלום אירוסין נישואין

המגמות המובילות בשוק טבעות האירוסין האמריקאי

טבעות אירוסין הן אחד מסוגי התכשיטים הנחשקים ביותר, ועונת החגים באופן מסורתי היא התקופה השכיחה ביותר במהלך השנה לרכוש טבעות אלו. לפניכם ניתוח המגמות המובילות בשוק טבעות האירוסין בעונת החגים של שנת 2023.

 

היסודות של טבעות אירוסין: יהלומים וזהב לבן

 

כשמדברים על טבעות אירוסין, מתכוונים בעיקר לטבעות אירוסין משובצות ביהלומים. מניתוח מגמות עדכני של חברת Tenoris, עולה כי 86% מכלל טבעות האירוסין שנמכרו בנובמבר שובצו ביהלום.

 

מאפיין שכיח נוסף של טבעות אירוסין היא שהמתכת המועדפת היא זהב. החלופה הנדירה היא פלטינה. למעשה, מעל שני-שלישים מהכלות בארה"ב מעדיפות טבעות אירוסין מזהב לבן, ובוחרות לרוב בזהב לבן 14 קראט.

 

כלות אלו מעדיפות גם אבן מרכזית עגולה, כשמדובר ביהלום או בכל אבן חן אחרת.

 

זוג בחנות תכשיטי יהלומים
זוג בחנות תכשיטי יהלומים

 

הכול סביב היהלום

 

עד לאחרונה, כשדובר על יהלומים, היה רק סוג אחד – אלו שניתנו לנו מהטבע, ונוצרו על ידו. עם זאת, כלות כיום יכולות לבחור גם ביהלום שניתן לנו על ידי המדע והטכנולוגיה, ונוצר על ידי האדם.

 

יהלומי המעבדה האלו, הקרויים LGD, מגדילים את נתח השוק שלהם, בעיקר בקרב צעירים בני 25-35. ומאחר שגיל הנישואין הממוצע הוא 28 לנשים ו-30 לגברים, יהלומי מעבדה נהנים מפופולריות במיוחד בטבעות אירוסין.

 

תורמות לכך כמה סיבות. זוגות צעירים סביב גיל 29 עדיין משלמים את הלוואות הסטודנטים שלהם, ומתמודדים עם שלוש הוצאות גדולות: חתונה, ירח דבש, ורכישת בית ראשון. את כל אלו עליהם לממן, כשהם עדיין בשלב מוקדם בקריירה, ורחוקים עשרות שנים ממיצוי פוטנציאל ההשתכרות שלהם.

 

יהלומי המעבדה מושכים את הצרכנים האלו במיוחד, כי מחיריהם נמוכים ב-78-80% מהמחיר של יהלומים טבעיים בעלי אותם מאפיינים.

 

מרכז קניות יוקרתי בעונת החגים
מרכז קניות יוקרתי בעונת החגים

 

סיבה נוספת לרכוש יהלום מעבדה היא הגודל. יהלומי מעבדה זולים יותר מיהלומים טבעיים, ולכן זוגות יכולים להרשות לעצמם לרכוש יהלומי מעבדה גדולים יותר. יש מי שטוען כי הניסיון להתעלות על אחרים משחק תפקיד בהחלטה הזו.

 

39% מהזוגות, אם כן, בחרו לרכוש טבעת אירוסין משובצת ביהלום מעבדה.

 

גודל היהלום הממוצע שזוגות רכשו במהלך נובמבר של עונת החגים עמד על 1.32 קרט כשמדובר ביהלום טבעי – עלייה משמעותית לעומת 1 קרט, שהיה הממוצע בשנים האחרונות. בקרב אלו שבחרו ביהלום מעבדה, גודל היהלום הממוצע בטבעת האירוסין עמד על 2.14 קרט.

 

עלות טבעות האירוסין בעונת החגים

 

המחיר משחק תפקיד מרכזי בהחלטה הסופית איזו טבעת לקנות, אפילו אם לטבעות יש מאפיינים דומים. לכן, שני זוגות שרכשו טבעת אירוסין מזהב לבן 14 קראט המשובצת ביהלום עגול, עשויים לשלם סכומים שונים מאוד.

 

ההוצאה הממוצעת על טבעות אירוסין משובצות ביהלומים בעונת החגים עמדה בשיאה על 5,678 דולר. מדובר במחיר גבוה בהרבה מרמות המחירים לפני הקורונה, שעמדו על 3,200-3,800 דולר.

 

במהלך הקורונה, ההוצאות על טבעות אירוסין משובצות ביהלומים זינקו, והגיעו לממוצע של 6,619 דולר בשנת 2022.

 

טבעת אירוסין עם יהלום טבעי
טבעת אירוסין עם יהלום טבעי

 

ההוצאה הממוצעת על טבעות אירוסין משובצות ביהלומים טבעיים עומדת כעת בממוצע של 7,266 דולר. זו אחת ההוצאות הממוצעות הגבוהות ביותר שנרשמו בשוק האמריקאי.

 

אלו שרוכשים טבעות אירוסין המשובצות ביהלומי מעבדה, הוציאו הרבה פחות בעונת החגים: 3,035 דולר, פחות ממחצית מהסכום ששילמו מי שבחרו ביהלומים טבעיים.

 

החדשות הטובות הן שמחירי טבעות אירוסין ירדו בעונת החגים הזו. הממוצעים עד כה השנה היו גבוהים יותר. קניית טבעת בתקופה זו מאפשרת לזוגות ליהנות ממחירים מיוחדים שמציעות חברות התכשיטים.

 

המאפיינים של טבעות האירוסין שנקנו בעונת החגים הזו

 

אבן מרכזית – יהלום (86%)

מתכת – זהב (93%)

צבע זהב – לבן (68%)

סגסוגת זהב – 14 קרט (84.5%)

צורת האבן – עגולה (56% מכל האבנים ו-62% מכל היהלומים)

סוג יהלום – טבעי (61.4%), מעבדה (38.6%)

גודל יהלום – 1.32 קרט (יהלום טבעי), 2.14 קרט (יהלום מעבדה)

הוצאה ממוצעת – כל טבעות האירוסין: 5,678 דולר

הוצאה ממוצעת – טבעת אירוסין משובצת ביהלום טבעי: 7,266 דולר

הוצאה ממוצעת – טבעת אירוסין משובצת ביהלום מעבדה: 3,035 דולר

 

תחזית

 

לקוחות הרוכשים טבעות אירוסין ימשיכו להעדיף יהלומים, והנטייה ליהלומים גדולים יותר צפויה להתמיד בעונת החגים. למגמה תורמים גם התיאבון הגובר ליהלומי מעבדה, וגם המוכנות להוציא יותר כסף, לעומת התקופה שקדמה לקורונה.

 

מאת עידן גולן

 

טבעת יהלום בעונת החגים
טבעת יהלום בעונת החגים

כתבות נוספות בנושא

דילוג לתוכן