דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

WeChat – כלי עבודה הכרחי ליהלומנים בסין

15 מאפיינים שמסייעים לעסקים בסין, כולל תרגום שיחות מיידי

 

אפליקציית ההודעות המיידיות WeChat, אשר בבעלות חברת האינטרנט הסינית Tencent, כבר מזמן אינה רק אפליקציה למסירת הודעות, אלא הרבה מעבר לכך. אפליקציה זו משמשת כיום יהלומנים רבים לשם מסחר עם סוחרים סינים, וכן בתערוכות יהלומים ותכשיטים.

 

בעולם המערבי מקובל להשתמש באפליקציית המסרים WhatsApp, שביססה את מעמדה כמובילה בשוק המערבי. אך בסין לא משתמשים בה, וגם לא בפייסבוק, לינקדאין, סקייפ ורשתות חברתיות רבות אחרות מהמערב, מאחר שהן חסומות על ידי “חומת האש הגדולה” בסין, וזאת מפני שאינן מצייתות לתקנות של הממשלה הסינית.

 

אפליקציית המסרים המיידיים הפופולארית ביותר בסין היא WeChat, שיש לה כאמור שימושים רבים מעבר להעברת מסרים. השימוש היעיל ביותר באפליקציה עבור יהלומנים הוא היכולת לנהל דו-שיח עם עמיתיהם הסינים שאינם דוברי אנגלית, באמצעות תרגום מיידי של הודעות מאנגלית לסינית.

 

לאפליקציה יש מאפיינים רבים נוספים, ובהם אפשרות לשליחת הודעות קוליות, שיחות ושיחות וידיאו בחינם, ואפשרות לשליחת קבצים. כמו כן, יש בה “וול”, שעליו ניתן להעלות פוסטים, בדומה לפייסבוק. בנוסף, המחזיקים בחשבון בנק סיני יכולים לשלם באמצעותה במסעדות ובכל עסק שמקבל תשלום בצורה זו – ובסין יש עסקים רבים כאלו. בעיר גואנז’ו אף החלו לאחרונה בתכנית פיילוט, שבמסגרתה חשבון ה-WeChat אף יחליף את תעודת הזהות הסינית.

 

מה עוד ניתן לעשות באפליקציית WeChat? ההסבר המלא בסרטון שלפניכם.

 תגיות: הונג קונג, טכנולוגיות יהלומים, תכשיטים בסין, יהלומים בסין

עוד כתבות שיעניינו אותך