דלג לתוכן המרכזי
the israel diamond industry logo

צפו: אוסטרליה מציגה מטבע יהלומים ורודים במחיר 260 אלף דולר

ריו טינטו והמטבעה הלאומית מציגות מטבע חדש בסדרה הייחודית

 

ענקית הכרייה ריו טינטו (Rio Tinto) והמטבעה הלאומית באוסטרליה (Perth Mint) חשפו לאחרונה מטבע של נמר, מ-10 אונקיות (כ-283 גרם) זהב 99.99% טהור, המשובץ בנמר תלת-מימד מזהב ורוד 18 קרט, ובשיבוץ pave של קרוב ל-3 קרט יהלומי פנסי אינטנס ורודים ממכרה היהלומים ארגייל (Argyle) האוסטרלי. מחירו של המטבע, שייצא במהדורה מוגבלת, עומד על 259 אלף דולר.

 

יהלומים ורודים ארגייל אוסטרליה
צילום: Rio Tinto

על פי הדיווח ב-Diamond World, עיני הנמר במטבע עשויות משתי אבני אמרלד קולומביאניות ירוקות. העיצוב כולל גם את האות של נמר בשפה הסינית. מטבע הנמר מצטרף למטבע “תכשיט עוף החול” (“The Jewelled Phoenix”) משנת 2018, ומטבע “תכשיט הדרקון” (Jewelled Dragon) מ-2019, כחלק מ”סדרת מטבעות משובצים ביהלומים שמציגים את ‘היצורים המיתיים ובני התמותה הנערצים באסיה'”.

 

אוסטרליה זהב יהלום ורוד
צילום: The Perth Mint

מנכ”ל המטבעה הלאומית של אוסטרליה, ריצ’רד האייס (Richard Hayes), צפה כי המטבעות יימכרו תוך שבועות ספורים, לאור הפופולריות שממנה נהנו מטבעות דומים בשנים קודמות. המטבעה הלאומית ייצרה רק שמונה מטבעות מסוג זה, שעליהם מופיע הנמר, כמחווה לספרה שמונה, המסמלת מזל ושגשוג בתרבות האסיאתית. כל מטבע אף מגיע עם נרתיק מזהב 18 קרט, המשובץ בשני יהלומים ורודים נוספים ממכרה ארגייל.

 

 תגיות: זהב ורוד, ארגייל, יהלומים ורודים, יהלומים באוסטרליה, מטבע זהב

עוד כתבות שיעניינו אותך