דלג לתוכן המרכזי
International diamond week Israel 2020
the israel diamond industry logo

מרכז המכרזים בבורסת היהלומים יארח מכירת יהלומי גלם של ג’ם

מכירה ראשונה מחוץ לאנטוורפן של יהלומים מיוחדים ממכרה לטסנג
בורסת היהלומים מכבי שמשון
צילום: IDI מכון היהלומים הישראלי

מרכז המכרזים הבינלאומי של בורסת היהלומים הישראלית יארח את חברת ג’ם, שתערוך מכרז ראשון של יהלומים איכותיים מלטסנג (Letšeng) מחוץ לאנטוורפן. המכרז יכלול יהלומי גלם גדולים (10.8 קרט ומעלה) ואיכותיים ממכרה היהלומים לטסנג אשר בלסוטו.

 

צפייה מוקדמת ביהלומים שיוצעו למכירה תתאפשר במרכז המכרזים במתחם בורסת היהלומים הישראלית, בין התאריכים 15-18 באוקטובר 2017. צפייה נוספת ביהלומי הגלם תתאפשר באנטוורפן, בין ה-23 באוקטובר ל-2 בנובמבר 2017.

 

ג’ם היא חברת כרייה מובילה של יהלומים באיכות גבוהה, ומפיקה באופן קבוע יהלומים לבנים גדולים ויוצאי דופן. ג’ם היא הבעלים של מכרה לטסנג בלסוטו, המפיק באופן קבוע יהלומים גדולים ואיכותיים, ורושם את המחיר הגבוה בעולם לקרט יהלומים ממכרה קימברליט.

 

מנכ”ל ג’ם, קליפורד אלפיק (Clifford Elphick), אמר כי “לאחר שמכרנו רק באנטוורפן במשך עשר שנים, אנו שמחים להציג את התפוקה האיכותית ממכרה לטסנג לשוק הישראלי. אנו מקווים לחזק את יחסינו עם לקוחות קיימים מישראל, לבסס יחסים עם לקוחות חדשים, ולנצל הזדמנויות בשוק היהלומים של תל אביב”. הוא הוסיף כי החברה תציג במכרז יהלומי גלם גדולים ממכרה לטסנג, ובעיקר יהלומים איכותיים במשקל 10.8 קרט ומעלה, וכן מבחר יהלומים איכותיים, בעלי דירוג צבע גבוה, ובמשקל 5-10 קרט.

 

שי שניצר, יו”ר ועדת הגלם בבורסת היהלומים הישראלית, אמר כי “אנו נרגשים מאוד לארח את המכרז הראשון מחוץ לאנטוורפן של יהלומים גדולים ואיכותיים של ג’ם ממכרה לטסנג. שוק היהלומים הישראלי הוא קניין מרכזי של יהלומים גדולים ויוצאי דופן, ואין ספק ששני הצדדים ירוויחו מהמכרז הזה”.

 

נשיא בורסת היהלומים הישראלית, יורם דבש, אמר כי “השקנו את מרכז המכרזים הבינלאומי בפברואר האחרון כדי להציג לשוק הישראלי חברות חשובות לכרייה ומסחר ביהלומים, ולהנגיש את הסחורה הזו לחברינו. התגובה עד כה חיובית ביותר, ומרכז המכרזים עמוס מאוד מאז שנפתח. המכרז של ג’ם הוא הישג משמעותי, ואנו מאוד אופטימיים כי נמשיך לארח אותם גם בעתיד”.

 

 תגיות: יהלומי גלם, בורסת היהלומים, יורם דבש, מרכז המכרזים הבינלאומי, לטסנג, יהלומים מיוחדים

עוד כתבות שיעניינו אותך