ניוזלטר
שלח
ביקושים ישראלים
שעון עולמי
הונג קונג  03:44
ניו יורק  15:44
מומבאי  01:14
ירושלים  21:44
בריסל  21:44
מוסקבה  23:44
מרכז מידע ליהלומן > ויקידיאמונד > אישים > ניקי אופנהיימר

ניקי אופנהיימר

יהלומים
  גודל מלא
 
ניקי אופנהיימר (Nicky Oppenheimer), יו"ר דה בירס (De Beers) וחברת מסחר היהלומים (DTC), הוא הנכד של ארנסט אופנהיימר (Ernest Oppenheimer), מי ששימש כיו"ר חברת היהלומים המפורסמת ססיל רודס (Cecil Rhodes), בשנת 1929.

נולד בדרום אפריקה, ניקי אופנהיימר למד בבית ספר בהארו (Harrow) והמשיך משם לאוניברסיטת אוקספורד, ללימודי תואר ראשון ושני.

אופנהיימר החל את הקריירה שלו בשנת 1968 כשהצטרף לחברת אנגלו אמריקן המשפחתית (Anglo American Corporation), שם עבד במחלקת הזהב והיהלומים של החברה. בשנת 1984, מונה לתפקיד סגן יו"ר ארגון המכירות המרכזי של דה בירס (גירסה ראשונית של DTC המודרנית, המשווקת יהלומי גלם ממכרות דה בירס לכל העולם).

בשנת 1985, אופנהיימר התמנה לתפקיד משנה ליו"ר המכרות המאוחדים של דה בירס. בשנה זו, קודם לתפקיד יו"ר DTC.

חמש שנים לאחר מכן, ניקי אופנהיימר התמנה לסגן יו"ר דה בירס סנטנרי (De Beers Centenary AG), היושבת בשוויצריה. אופנהיימר זכה לתפקיד יו"ר קבוצת דה בירס, בראש השנה האזרחית, 1998.

בשנת 2003, אופנהיימר הפך לנציג הראשון מחברה פרטית או ציבורית הזוכה לתואר דוקטור של כבוד מטכניון ויטוטרסאנד (Witwatersrand) בדרום אפריקה. בשנה לאחר מכן, נשיא בוצואנה בדימוס, פסטוס גונטבניה מוגאה (Festus Gontebanye Mogae), העניק לו את אות מסדר הכבוד הנשיאותי.

הונו הפרטי של אופנהיימר הוערך על-ידי מגזין פורבס בכ-2.8 מיליארד פאונד בשנת 2008. הוא האדם היחיד שמותר לו לנוע במסוק מעל העיר לונדון.
חפש ערך בויקידיאמונד :
 
 
© Copyright 2014 Israel Diamond Institute. All rights reserved
תנאי שימוש מדיניות הפרטיות

כניסה לפורטל מכון היהלומים הישראלי

רשומים

  #
שכחת סיסמא?