דלג לתוכן המרכזי
International diamond week Israel 2020
the israel diamond industry logo

GJEPC: הטלת המע”מ החדש באיחוד האמירויות תפגע בייצוא תכשיטי זהב מהודו

מעל למחצית מתכשיטי הזהב המיוצרים בהודו נמכרים לאיחוד האמירויות
תכשיטי זהב אבני חן
צילום: Nawalescape / pixabay.com

החל מ-1 בינואר, איחוד האמירויות הערביות תטיל מע”מ בשיעור 5% על רוב המוצרים והשירותים במדינה, כולל רכישה של יהלומים לא משובצים, יהלומים מלוטשים וזהב. כעת, פראווין שנקר פאנדיה (Praveen Shanker Pandya), יו”ר המועצה לקידום יצוא אבני החן והתכשיטים מהודו (GJEPC), טוען כי המס החדש יפגע בייצוא של תכשיטי זהב מהודו.

 

פאנדיה התראיין לעיתון Economic Times וצוטט ב-Art of Jewellery כאומר: “הייצוא לאיחוד כבר נפגע לאחר הטלת מס על זהב בתחילת השנה. בקרוב נכנס לתוקפו היטל מע”מ חדש בשיעור של 5%, אשר יפגע עוד יותר במכירות. מעל למחצית מתכשיטי הזהב המיוצרים בהודו נמכרים לאיחוד האמירויות”.

 

לאחרונה, יו”ר בורסת היהלומים של דובאי (DDE) פיטר מיאס (Peter Meeus), העביר ביקורת על היטל המע”מ החדש. לדבריו, המס החדש “הכה גלים הן באיחוד האמירויות והן בהודו, המייבאת ומייצאת לדובאי”. אחמד בין סוליאם (Ahmed Bin Sulayem), יו”ר מרכז הסחורות בדובאי (DMCC), העביר אף הוא ביקורת על ההחלטה להטיל מס בשיעור 5%, ואמר כי הוא “מנוגד לעקרונות של מתן פטור ממסים על מסחר ביהלומים”.תגיות: בורסת היהלומים, זהב, תכשיטי זהב, דובאי, יהלומים בדובאי

עוד כתבות שיעניינו אותך