דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

סוף עידן בתעשיית השעונים

קבוצת סווטש עוזבת את תערוכת באזלוורלד
באזלוורלד שעונים שוויץ
צילום: mmuenzl / shutterstock.com

רעידת אדמה בתעשיית השעונים: קבוצת סווטש (Swatch), הבעלים של 18 מותגי שעונים ידועים, הודיעה כי לא תשתתף יותר בתערוכת באזלוורלד (Baselworld). החלטתה תיכנס לתוקף החל מהתערוכה הבאה, שתיערך במרץ 2019.

 

הידיעה, שעליה דווח לראשונה בעיתון השוויצרי NZZ am Sonntag, ובעקבותיו בכלי תקשורת רבים, לוותה בהצהרה מטעם מנכ”ל קבוצת סווטש, ניק האייק (Nick Hayek), שאמר כי “היום הכל הפך לשקוף, מהיר ומיידי יותר. בהתאם לכך, יש צורך בקצב אחר וגישה אחרת […] בהקשר חדש זה, כבר אין הרבה היגיון בתערוכות שעונים שנתיות, כפי שהן נערכות כיום […] הם חייבים להמציא את עצמם מחדש, להגיב למצב הנוכחי, ולהפגין יותר דינמיות ויצירתיות […] קבוצת MCH, המארגנת את באזלוורלד, עסוקה יותר בבניין החדש שלה – אשר, במקרה, ממומן ברובו על ידי תעשיית השעונים במהלך האירועים הללו – מאשר בהפגנת האומץ הדרוש כדי לרשום התקדמות אמיתית ולהוביל לשינויים אמיתיים ומעמיקים […]”.

 

על פי ההערכות, קבוצת סווטש, בדומה למציגים מרכזיים נוספים בבאזלוורלד, משקיעה מדי שנה קרוב ל-50 מיליון דולר בבאזלוורלד. סווטש היא הבעלים של מותגי שעונים מובילים רבים, מהארי ווינסטון (Harry Winston) ואומגה (Omega) עד טיסו (Tissot) ומידו (Mido). בשנת 2018, באזלוורלד נמשכה ששה ימים, בניגוד לשמונה ימים כפי שהיה עד השנה. גם מספר החברות המציגות ירד משמעותית, לאחר שכ-600 מציגים עזבו את התערוכה.

 

 תגיות: שעונים, שעוני יוקרה, שווייץ, תכשיטים באירופה, באזלוורלד, סווטש

עוד כתבות שיעניינו אותך