דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

סותבי’ס: 2019 – שנת שיא למכירות השעונים

מספר שיאים נשברו, המכירות אונליין המריאו
שעון יהלומים אמייל סותביס
צילום: Sotheby's

בית המכירות הפומביות סותבי’ס (Sotheby’s) מסכם את 2019 כשנה “היסטורית”, שבמהלכה הכניס סכום חסר תקדים של 108.7 מיליון דולר במכירות פומביות של שעונים – עלייה של 22% לעומת 2018, ושל 153% לעומת 2010. מנהל חטיבת התכשיטים העולמית של סותבי’ס, סאם היינס (Sam Hines), מסר בהודעה לעיתונות כי סכום שובר שיאים זה “משקף את ההקסמות העולמית ההולכת וגוברת משעונים”.

רולקס זהב דייטונה סותביס
צילום: Sotheby’s

מסותבי’ס נמסר כי 44% מהשעונים נמכרו תמורת סכום גבוה מההערכה הגבוהה שקדמה למכירתם; שבעה שעונים נמכרו תמורת מעל מיליון דולר לשעון; מספר שיא של 3,369 שעונים נמכרו – עלייה של 24% לעומת 2018; ומחצית מהקונים השתתפו לראשונה במכירה פומבית של שעונים. 

 

קרטיה זהב יהלומים סותביס
צילום: Sotheby’s

גם המכירות אונליין הוכפלו ויותר במהלך 2018. כמו כן, 56% מהפריטים נמכרו אונליין – פי 4 מלפני חמש שנים, כאשר אחוז הפריטים שנרכשו אונליין גדל ביותר מפי 3 תוך חמש שנים. במהלך 2019, סותב’יס קבעה שיא עולמי, כשמכרה את השעון “Space Traveller I” האגדי של ג’ורג’ דניאלס (George Daniels) תמורת 4.6 מיליון דולר. בית המכירות הפומביות גם קבע שיא לשעון מהמאה ה-17, לאחר שמכר שעון זהב, אמייל ויהלומים של Jehan Cremsdorff תמורת 2.7 מיליון דולר.

 

 תגיות: סותבי'ס, מכירה פומבית, שעונים, שעוני יוקרה, שעון יהלומים, מכירות תכשיטים

עוד כתבות שיעניינו אותך