דלג לתוכן המרכזי
the israel diamond industry logo

עלייה חדה בייצוא השעונים משווייץ בחודש מאי

עלייה בייצוא לסין, הונג קונג וארבעת השווקים המובילים באירופה
שעון The Reference 5016

הפדרציה של תעשיית השעונים השוויצרית מדווחת כי בחודש מאי, נרשמה עלייה שנתית של 9% בייצוא השעונים משווייץ, שהסתכם ב-1.75 מיליארד דולר. בהודעה לעיתונות של הפדרציה נמסר כי “זהו החודש החיובי השני אחרי מרץ, המצביע על התאוששות מאז תחילת השנה”.

 

את העלייה בייצוא השעונים משווייץ הובילו צמיחה חזקה בסין (34.4%) ובהונג קונג (18.1%). בנוסף, נרשמה צמיחה בארבעת השווקים המובילים של שעונים שווייצריים באירופה: איטליה (26.7%), בריטניה (12.9%), צרפת (9.5%) וגרמניה (3.7%). מנגד, נרשמה ירידה של 3.2% בייצוא השעונים ליפן, וכן הייצוא לארה”ב התכווץ ב-1.1%. לדברי הפדרציה השוויצרית, הנתונים לארה”ב ממשיכים את המגמה השלילית בשוק זה, הנמשכת מזה למעלה משנה.

 

בחודש מרץ השנה, דיווחה הפדרציה של תעשיית השעונים השוויצרית כי לאחר 20 חודשי ירידות רצופים, הייצוא של שעונים משווייץ רשם עלייה שנתית של 7.5% והסתכם ב-1.59 מיליארד דולר. על פי אותו דיווח, “אחרי קרוב לשנתיים, תעשיית השעונים השוויצרית רשמה התאוששות בשווקי השעונים והתכשיטים של סין והונג קונג”, לאחר שהייצוא להונג קונג עלה ב-18% ל-209.7 מיליון דולר בחודש מרץ, והייצוא לסין עלה ב-38% ל-129.7 מיליון דולר. כמו כן, בחודש מרץ נרשמה עלייה של 5.6% בייצוא לארה”ב, שהסתכם ב-170.5 מיליון דולר.

 

 תגיות: הונג קונג, שעונים, תכשיטים, סין, שווייץ

עוד כתבות שיעניינו אותך