דלג לתוכן המרכזי
the israel diamond industry logo

חברת היהלומים פטרה רשמה ירידה ברווחים בשנת הכספים 2017

החברה חידשה את הפעילות במכרה וויליאמסון בטנזניה
יהלום גלם ענק גדול
צילום: Petra Diamonds

חברת היהלומים פטרה (Petra) מדווחת על עלייה של 11% בהכנסות בשנת הכספים 2017 (שהסתיימה ב-30 ביוני), שהסתכמו ב-477 מיליון דולר. עם זאת, הרווח הנקי של פטרה רשם ירידה שנתית של 69% ל-20.7 מיליון דולר, כך עולה מדו”חות החברה, כפי שדווח ב-Gem Konnect. כמו כן, נמסר כי חוב החברה גדל בשנה שעברה ל-555.3 מיליון דולר, לעומת 382.8 מיליון דולר לפני שנה.

 

פטרה מדווחת עוד כי הפקת היהלומים רשמה עלייה שנתית של 8% והסתכמה ב-4 מיליון קרט יהלומים, אך התוצאות נפגעו בשל דחיית תכניות התרחבות, התייקרות של עלויות הפעילות, והתחזקות הראנד מול הדולר במהלך השנה. עם זאת, מהחברה נמסר כי שנת הכספים 2018 התחילה באופן “סולידי”. החברה הותירה ללא שינוי את תחזיות ההפקה לשנתיים הקרובות, העומדות על 4.8-5 מיליון קרט בשנת הכספים 2018, ועל 5-5.3 מיליון קרט בשנת הכספים 2019.

 

בנוסף, פטרה מדווחת על חידוש הפעילות במכרה היהלומים וויליאמסון (Williamson) בטנזניה, לאחר השבתה של ארבעה ימים. הפעילויות במכרה הופסקו לאחר שרשויות המכס בשדה התעופה דאר אס סלאם (Dar es Salaam) בטנזניה החרימו חבילה ובה 71,465 קרט יהלומי גלם של פטרה. היהלומים נכרו במכרה וויליאמסון, אשר בבעלות פטרה (75%) וממשלת טנזניה (25%). היהלומים היו בדרכם לאנטוורפן, אולם לדברי גורמים בטנזניה המחיר הנקוב על החבילה היה נמוך מדי. מפטרה נמסר כי הדיונים בנושא נמשכים מול ממשלת טנזניה.

 

 תגיות: יהלומי גלם, פטרה, יהלומים באפריקה, טנזניה

עוד כתבות שיעניינו אותך