דלג לתוכן המרכזי
International diamond week Israel 2020
the israel diamond industry logo

פארק היהלומים בארקנסו מסכם שנה של תגליות

מעל 99 קרט יהלומים התגלו באתר במהלך 2019
יהלום חום שהתגלה בפארק היהלומים בארקנסו
צילום: Arkansas State Park

פארק היהלומים בארקנסו פרסם סיכום לשנת 2019, שהייתה “שנה מצוינת של תגליות יהלומים”: במהלך השנה, ביקרו בפארק מבקרים מ-37 מדינות בארה”ב וממדינה אחת מחוצה לה, שגילו 491 יהלומים – 336 יהלומים לבנים, 73 יהלומים חומים, ו-82 יהלומים צהובים. בסך הכל, המבקרים גילו בפארק אשתקד 99.14 קרט יהלומים – עליה של 22 קרט לעומת משקל היהלומים הכולל שהתגלו ב-2018.

 

משקלם הממוצע של היהלומים שהתגלו בפארק במהלך 2019 עמד על חמישית קרט. רובם התגלו בסינון קרקע רטובה, כאשר אחד מכל עשרה יהלום התגלה על פני הקרקע, כולל כמה מהתגליות הגדולות של השנה, כך נכתב בהודעה לעיתונות.

 

יהלום שהתגלה בפארק היהלומים בארקנסו
צילום: Arkansas State Park

התגליות הגדולות של השנה כללו יהלום במשקל 2.1 קרט בגוון ברנדי, שהתגלה ב-24 ביולי על ידי ג’וש לניק מניו אינגלנד. הוא קרא ליהלום ‘יהלום משפחת לניק’, כמזכרת מ”חוויה בלתי נשכחת באתר של פארק היהלומים בארקנסו”.

 

שלושה שבועות לאחר מכן, מירנדה הולינגסהד (Miranda Hollingshead) מטקסס גילתה בפארק יהלום צהוב במשקל 3.72 קרט – כמעט במקרה. הולינגסהד ישבה בצדו הצפון-מזרחי של אזור חיפושי היהלומים וצפתה בסרטון יוטיוב המסביר כיצד למצוא יהלומים. היא הסיטה את מבטה מהמסך לקרקע, ושם נתקלו עיניה ביהלום גדול, שזכה לכינוי Caro Avenger.

 

יהלום חום שהתגלה בפארק היהלומים בארקנסו
צילום: Arkansas State Park

ב-22 באוקטובר, ג’ון ופט צ’ואט מג’קסונוויל גילו על פני הקרקע בפארק יהלום חום שמשקלו 3.29 קרט. פאט, שגילתה את היהלום, קראה לו Illusive Dream.

 

בסך הכל, המבקרים בפארק גילו אשתקד 18 יהלומים שמשקלם מעל 1 קרט.

 תגיות: יהלומי גלם, יהלום צהוב, כריית יהלומים, פארק היהלומים, יהלומים לבנים, יהלומים חומים

עוד כתבות שיעניינו אותך