דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

דו”ח: הטיפול בתחום יהלומים – קריטי לרפורמה הכלכלית בזימבבואה

הממשלה הציגה לאחרונה מדיניות חדשה בענף היהלומים
מכרה יהלומים מרנגה זימבבואה

הארגון האזרחי הבינלאומי גלובל וויטנס (Global Witness) טוען כי האופן שבו זימבבואה  תנהל את תעשיית היהלומים שלה יהווה נייר לקמוס למחויבות הממשלה לביצוע רפורמה כלכלית.

 

מנהלת הקמפיין בגלובל וויטנס, סופיה פיקלס (Sophia Pickles), מסרה לאתר הארגון כי כעת, שנה לאחר כניסתו לתפקיד של הנשיא אמרסון מננגגואה (Emmerson Mnangagwa), “אופן הטיפול של הממשלה החדשה בתעשיית היהלומים במרנגה תבהיר האם המחויבות שלה לרפורמה כלכלית ומלחמה בשחיתות היא יותר ממס שפתיים”.

 

לדברי גלובל וויטנס, גילוי היהלומים בזימבבואה באמצע שנות ה-2000 היה אמור להזרים חיים לכלכלת זימבבואה שסבלה ממיתון חמור, אך לא עשה זאת. כעת, הממשלה החדשה “נוקטת בצעדים כדי לסיים את בידודה הבינלאומי של המדינה ולמשוך השקעות זרות בכדי להעניק דחיפה לכלכלה השוקעת”, כולל אינדיקציות להשקעות פרטיות חדשות בשדה היהלומים מרנגה.

 

בשבוע שעבר, אישרה ממשלת זימבבואה את מדיניות היהלומים החדשה (Zimbabwe National Diamond Policy), שנועדה לפקח על ענף כריית היהלומים. במסגרת המדיניות החדשה, רק תאגיד הכרייה המאוחד של זימבבואה (ZCDC), חברת היהלומים מורווה (Murowa) ושתי חברות נוספות יורשו לחפש ולכרות יהלומים בזימבבואה.

 

שר ההסברה של זימבבואה, מנגליסו נדלובו (Mangaliso Ndlovu), סקר בפני עיתונאים את המדיניות החדשה, והבהיר כי “כל גוף או אדם עם רישיון לכריית יהלומים יתבקש לפנות לאחת מארבע החברות המאושרות, לשם הקמת מיזמים משותפים”.

 

 תגיות: יהלומי גלם, כריית יהלומים, זימבבואה, יהלומים באפריקה

עוד כתבות שיעניינו אותך