דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

יהלום במשקל 404 קרט מלולו נמכר תמורת כ-40,000 דולר לקרט

יהלום במשקל 404 קרט, שהתגלה לאחרונה בכרייה אלוביאלית בפרויקט היהלומים לולו (Lulo) שבאנגולה, נמכר תמורת 16 מיליון דולר ברוטו, במחיר ממוצע של 39,580 דולר לקרט.
גלם לוקפה מכרה לולו
צילום: Lucapa Diamond Company

יהלום במשקל 404 קרט, שהתגלה לאחרונה בכרייה אלוביאלית בפרויקט היהלומים לולו (Lulo) שבאנגולה, נמכר תמורת 16 מיליון דולר ברוטו, במחיר ממוצע של 39,580 דולר לקרט. בהודעה לעיתונות שפרסמה חברת היהלומים לוקפה (Lucapa), המפעילה את פרויקט לולו, צוין כי זהו מחיר שיא ליהלום לבן שהופק בלולו, ובעדות נוספת לסנטימנט החיובי בשוק ביחס ליהלומים גדולים באיכות גבוהה, כגון אלו המופקים בלולו. לוקפה היא הבעלים של 40% מפעילויות כריית היהלומים האלוביאלית במקום, ושותפותיה הן אנדיאמה (Endiama), הבעלים של 32% מהמיזם, והשותפה הפרטית מאנגולה, Rosas & P?talas, הבעלים של 28%.

“מכירתו של יהלום יחיד תמורת 16 מיליון דולר מדגישה את הפוטנציאל העצום של שדה היהלומים לולו, להפיק בקביעות יהלומים גדולים ובאיכות עולמית. אנו מצפים לעתיד של לולו בהתרגשות גדולה, וממשיכים לבצע פעילות כרייה באזורי היהלומים האלוביאליים יוצאי הדופן הללו, להגדיל את תפוקת הכרייה האלוביאלית שלנו, ולקדם את תכנית חיפושי קימברליט, כדי לאתר את המקור או המקורות העיקריים של אותם אבנים”, אמר מנכ”ל לוקפה, סטפן וות׳ראול (Stephen Wetherall).

פעילויות הכרייה האלוביאלית בלולו התחילו ב-2015, לאחר שרישיון הכרייה במקום הוענק בנובמבר 2014. לולו ממוקם כ-150 ק”מ ממפעל קטוקה (Catoca) המופעל על ידי אלרוסה (Alrosa), שהוא מכרה היהלומים הרביעי בגודלו בעולם, ואחראי לכ-75% מתפוקת היהלומים השנתית של אנגולה.

עוד כתבות שיעניינו אותך