דלג לתוכן המרכזי
International diamond week Israel 2020
the israel diamond industry logo

דה בירס מסכמת מחצית שנה מאתגרת

הרווח ירד ב-27%, אך בחברה אופטימיים לקראת 2020
יהלומי גלם דה בירס
צילום: דה בירס

ענקית הכרייה אנגלו-אמריקן (Anglo-American) פרסמה את תוצאות המחצית הראשונה של 2019, הכוללים את ביצועי חברת הכרייה דה בירס (De Beers). מדה בירס נמסר כי הרווח לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות (EBITDA) של החברה ירד ב-27% והסתכם ב-518 מיליון דולר בששת החודשים הראשונים של השנה.

 

דה בירס מייחסת את הירידה החדה ל”סביבת מסחר מאתגרת באמצע הערוץ, והאטה בצמיחת הביקוש הצרכני, שהובילו לירידה במחירי יהלומי הגלם והמחירים בפועל, וכן לשולי רווח נמוכים יותר בעסקי המסחר”.

 

יהלומי גלם דה בירס
צילום: De Beers

בחודשים ינואר-יוני 2019, ירדו מכירות יהלומי הגלם ב-21% ל-2.3 מיליארד דולר. מחיר יהלומי הגלם הממוצע ירד ב-7% ל-151 דולר לקרט, “בשל הירידה במחיר הממוצע ושינוי בתמהיל המכירות בתגובה להיחלשות התנאים בשוק”. הפקת יהלומי הגלם ירדה ב-11% ל-15.6 מיליון קרט.

 

ביחס לחברת התכשיטים של דה בירס (De Beers Jewellers), נמסר כי המכירות “הושפעו לרעה, בעיקר בתחום תכשיטי היוקרה, ממתחי המסחר הגלובליים”.

 

עוד נמסר מדה בירס כי הביקוש העולמי ליהלומי גלם היה מאופק במחצית הראשונה של השנה. בארה”ב, המכירות הושפעו מהתנודתיות בשוק המניות, ממתחי המסחר בין ארה”ב וסין, ומסגירות וחיסול מלאי של חנויות קמעונאיות. הביקוש מחוץ לארה”ב סבל ממתחי המסחר בין ארה”ב וסין, מההפגנות בהונג קונג ומהתחזקות הדולר.

 

משאית בלילה במכרה ונשיה של דה בירס
צילום: De Beers

דה בירס הביעה אופטימיות לטווח ארוך יותר, ומסרה כי “הגידול בתמ”ג ממשיך לתמוך בצמיחת הביקוש הצרכני, וצפוי להשיב את המלאי אצל לוטשים וקמעונאים לרמות רגילות יותר, עם כניסתנו ל-2020 […]”.

 

 תגיות: יהלומי גלם, דה בירס, אנגלו אמריקן, מחירי יהלומים, מחירון יהלומים, יהלומים בארה"ב

עוד כתבות שיעניינו אותך