דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

דב ריגר קיבל זיכיון להפקת יהלומים ברפובליקת קונגו (ברזוויל)

העניקה הרפובליקה זיכיון לכריית יהלומים לחברת Brazzaville Mining Resource שבבעלות היהלומן הישראלי, דב ריגר
קינשאסה עיר קונגו
צילום: Valeriya Anufriyeva / Shutterstock.com

על פי הודעת משרד המכרות של רפובליקת קונגו (ברזוויל) מיום ראשון, כפי שפורסמה ב-25.4 ב-www.news24.com, העניקה הרפובליקה זיכיון לכריית יהלומים לחברת Brazzaville Mining Resource שבבעלות היהלומן הישראלי, דב ריגר.

 

אזור הזיכיון של דב ריגר משתרע על פני 4000 קמ”ר באזור Mokabi שבצפון מזרח פרובינציית Likouala. האזור, לאורכו של הגבול עם הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו (DCR) ידוע כעשיר ביהלומים.
Brazzaville Mining Resource היא החברה השנייה שקיבלה מהרפובליקה רישיון לפעול באזור. הזיכיון שקיבלה חברת Escom מפורטוגל – נאמר בידיעה – פג בשנה שעברה מבלי שנעשה בו שימוש. בהודעת הממשלה המצוטטת בידיעה נאמר, כי החברה “מוסמכת לספק סיוע טכני וציוד לכורים הקונגולזים ולרכוש יהלומי גלם על חשבונה.”

 

להזכירכם, פורום ‘תהליך קימברלי’ למאבק ביהלומי הקונפליקט החליט לשלוח משלחת בדיקה מיוחדת לקונגו ברזוויל, כדי לבדוק טענות של הארגונים האזרחיים המעורבים במאבק, כי קונגו ברזוויל משמשת תחנת מעבר ליהלומי קונפליקט (ר’ ידיעה מ-21.4). רפובליקת קונגו מכחישה את הטענות.

 

ומילה על דב ריגר – יהלומנים רבים בישראל בוודאי זוכרים, כי בשנת 1989, במעשה שהיו בו בשעתו הרבה אופטימיות ותקוות, חנך דב ריגר מפעל בבית שאן, בשותפות עם חברת טאזאקי היפנית.

 

דב ריגר היה אז בן 40, פועל יהלומים שהפך לעצמאי עם יצוא שעמד אז על כ-6 מיליון דולר. במהלך הזמן התפרקה השותפות וחברת טאזאקי המשיכה לתפעל את המפעל. בראשית 2003 סגרה טאזאקי את המפעל.

 

ככל הידוע לנו, לא התפרסמו במשך השנים ידיעות בתקשורת על מעשיו של דב ריגר, ועכשיו הוא חוזר לכותרות. נעקוב ונראה מה יהיה ההמשך.

 

 

מאת: שירה עמי

עוד כתבות שיעניינו אותך