דלג לתוכן המרכזי
International diamond week Israel 2020
the israel diamond industry logo

FCRF: מחירי היהלומים הכחולים ממשיכים להצטיין

הקפיצו את מחירי יהלומי הפנסי ברבעון הרביעי
יהלומים כחולים מלוטשים
צילום: Leibish & Co

מחירי יהלומי הפנסי הצבעוניים רשמו “עלייה קלה” ברבעון הרביעי של 2017 לעומת הרבעון השלישי, כך עולה מנתונים שמפרסמת קרן המחקר של יהלומים צבעוניים (FCRF), כפי שדווח ב- Rough & Polished.

 

בסך הכל, נרשמה ברבעון הרביעי של 2017 עלייה של 0.1% במחירי יהלומי הפנסי הצהובים, הוורודים והכחולים לעומת הרבעון שקדם לו. יהלומים כחולים הציגו את הביצועים החזקים ביותר, לאחר שמחיריהם עלו ב-2.6% ברבעון הרביעי. הביצועים החזקים ביותר נרשמו במחירי יהלומים כחולים בדרגת פנסי אינטנס ופנסי ויויד, במיוחד במשקל 1 קרט ו-5 קרט. המחירים של יהלומי פנסי ורודים וצהובים ירדו ב-0.4% ו-0.6%, בהתאמה.

 

בהשוואה שנתית לרבעון הרביעי של 2016, מדד מחירי יהלומי הפנסי הצבעוניים עלה ב-0.1%. מחירי יהלומי הפנסי הכחולים רשמו עלייה שנתית של 5.9%, ואילו מחיריהם של יהלומי פנסי צהובים ו-ורודים ירדו ב-1.8% ו-0.8%, בהתאמה.

 

עדן רחמינוב (Eden Rachminov), יו”ר ועדת הייעוץ של קרן FCRF, אמר כי “אנו נתקלים בקיפאון יחסי באספקה של יהלומי פנסי ורודים וכחולים חשובים. קשה מאוד להשיג יהלומים ורודים וכחולים נדירים, והם ממשיכים לספק פרמיות משמעותיות. אחרי יותר מ-18 חודשים, אנחנו מתחילים לראות יציבות מסוימת במחירים של יהלומי פנסי צהובים באיכות מסחרית, בדומה לביצועים של יהלומים לבנים, וזאת בשל זמינותם הנמוכה”.

 

 תגיות: מחירי יהלומים, יהלומים ורודים, יהלומים צבעוניים, יהלומים צהובים, יהלומים כחולים

עוד כתבות שיעניינו אותך