דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

DMCC מזמינה חברות מהעולם לדובאי

עמלות הקמת העסקים יירדו ב-50% לחברות מתחום היהלומים
דובאי יהלומים מתכות יקרות
צילום: DMCC

המרכז לסחורות יקרות בדובאי (DMCC), אזור הסחר החופשי ומרכז המסחר של ממשלת דובאי, משיק קמפיין לעידוד חברות יהלומים בינלאומיות לפעול בדובאי. במסגרת הקמפיין, התקף עד ה-30 בספטמבר 2020, המרכז לסחורות יקרות בדובאי יפחית את עמלות פתיחת העסקים ב-50%, עבור כל החברות הקשורות לענף היהלומים. 

 

כמו כן, חברות חדשות שיירשמו למרכז הסחורות יזכו לחברות בחינם, למשך 12 חודשים, בבורסת היהלומים של דובאי (DDE) – קהילה הכוללת מעל 1,000 חברות יהלומים. לרגל השקת הקמפיין, DMCC הסירה את הלוט מעל הבורג’ חליפה (Burj Khalifa) – הבניין הגבוה בעולם, שעליו הוקרנה מצגת ויזואלית עוצרת נשימה של היסטוריית היהלומים של דובאי.

 

דובאי הופכת בשנים האחרונות במהירות למרכז מוביל למסחר ביהלומים, אחרי שני עשורים של צמיחה מהירה. בשנת 2003, המסחר בגלם ומלוטש באיחוד האמירויות הסתכם ב-3.6 מיליארד דולר, ונתון זה זינק ל-25 מיליארד דולר בשנת 2018. DMCC גם חשפה תכנית שנועדה להפוך את דובאי גם למרכז מוביל למסחר ביהלומי מעבדה ויהלומים צבעוניים.

 

דובאי, במבט מלמעלה
צילום: shutterlk

“כל שרשרת האספקה של תעשיית היהלומים עוברת תקופה לא שקטה. עבור רבים, השינוי העתידי נתפס כאיום בלתי צפוי. אבל בדובאי, מדובר בהזדמנות. יכולת ההסתגלות היא יסוד מרכזי בגישה העסקית של איחוד האמירויות, ועם המצגת הזו על גבי בניין בורג’ חליפה האייקוני, אנו מקווים להציג לא רק את הקשר שלנו ליהלומים, אלא להציע תחושה אופטימית, כיוון ומנהיגות לתעשיית האבנים היקרות בכללותה”, כך אמר אחמד בין סוליאם (Ahmed Bin Sulayem), יו”ר ומנכ”ל ה-DMCC.

 

אחמד בין סוליאם, יו"ר תהליך קימברלי
צילום: DMCC

מאז הוקם ב-2002, מרכז הסחורות של דובאי ייצר אקו-סיסטם, תשתית מתקדמת, מתקנים ושירותים הדרושים למשוך, לסייע ולקדם את מסחר היהלומים בדובאי. צמיחתה של בורסת היהלומים בדובאי, לצד הצלחתן של פלטפורמת לשיתוף מידע כגון ועידות היהלומים של דובאי, הציבו אותה בלב תעשיית היהלומים באזור. 

 

 תגיות: דובאי, יהלומים בדובאי, מרכז הסחורות בדובאי

עוד כתבות שיעניינו אותך