דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

קריאה למיתוג היהלומים של בוצואנה

מומחה לשיווק ולעסקים בינלאומיים בבוצאנה, יוצא בקריאה למיתוג היהלום המקומי – במטרה להתגבר על האיום מצד הארגון Survival International
מיון יהלומי גלם בבוצואנה
צילום: שירה עמי

מומחה לשיווק ולעסקים בינלאומיים בבוצאנה, יוצא בקריאה למיתוג היהלום המקומי – במטרה להתגבר על האיום מצד הארגון Survival International. פרופסור אולוקונל איאנדה (Olukunle Iyanda) מהאוניברסיטה של בוצואנה, טוען כי המאבק הציבור שמנהל הארגון הלונדוני כנגד יהלומים מבוצואנה – עלול לפגוע קשות בתעשייה המקומית, מדווח האתר AllAfrica.
לטענתו, על תעשיית היהלומים של בוצואנה להרחיק עצמה מסוגיית יהלומי המריבה – על ידי מיתוג יהלומיה תחת המסר של “יהלומים למען התפתחות” – אותו מסר שהעביר נשיא בוצואנה פסטוס גונטבני מוגה (Festus Gontebanye Mogae), בסיורו בארה”ב.
פרופסור איאנדה מציע לבצע מחקר השוואתי – שיציג את מצבה של בוצואנה קודם למציאת היהלומים, ולאן הגיעה בזכות היהלומים. לטענתו, אין להקל ראש בניסיון של הארגון Survival International לקשר בין הקמפיין שלו, העוסק בגירוש הבושמנים מביתם בקלהרי לצורך הקמת מכרות יהלומים, יחד עם ההתעוררות התודעתית ברחבי העולם לסוגיית יהלומי קונפליקט, בעקבות הסרט “יהלומי דמים” של ליאונרדו די-קפריו. הוא מעריך כי אם קשר שכזה אכן יווצר – הוא עלול להביא לשיתוק כלכלת בוצואנה.

 

 

מאת: טלי אילון-מצר, פורטל ענף היהלומים הישראלי

עוד כתבות שיעניינו אותך