דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

נשיא WFDB משבח את הסכם KP ליהלומי מרנגה

אבי פז (Avi Paz), נשיא הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים (WFDB), שיבח את חברי תהליך קימברלי בעקבות החלטתם השבוע אודות ייצוא היהלומים ממחוז מרנגה (Marange) בזימבבואה
אבי פז
צילום: קובי פוקס

אבי פז (Avi Paz), נשיא הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים (WFDB), שיבח את חברי תהליך קימברלי בעקבות החלטתם השבוע אודות ייצוא היהלומים ממחוז מרנגה (Marange) בזימבבואה. הוא הביע את תקוות WFDB, כי ההחלטה תאפשר תקופת יציבות עבור החברים בשרשרת אספקת היהלומים.

 
“לזימבבואה יש תפקיד נהדר בעתיד ייצור היהלומים בעולם”, אמז פז. “עושר היהלומים של המדינה חייב לשרת כמטרה, להעלאת תנאי המחייה לכל האזרחים”.
פז שיבח את אובר מפופו (Obert Mpofu), שר המכרות ופיתוח הכרייה של זימבבואה, מת’יו ימבה (Mathieu Yamba), יו”ר תהליך קימברלי, וכן את אלי יצחקוב (Eli Izhakoff), נשיא מועצת היהלומים העולמית, עבור אמונם ונחישותם בהשגת ההסכם בקינשסה.

 

עם זאת, נשיא WFDB הזהיר כי ההסכם הינו רק ההתחלה של תהליך ארוך. “כל המשלחות חייבות לוודא כי מכבדים את ההסכם עד סופו. אנו חייבים להיות בטוחים שהעם בזימבבואה ונציגיו, ארגונים לא ממשלתיים, קהילת עסקי היהלומים בעולם וכן העולם כולו – יביטו מעבר לכתפי תהליך קימברלי, בצורה ביקורתית וקבועה. זו הזדמנות שאין להחמיץ אותה”, הוסיף פז.

עוד כתבות שיעניינו אותך