דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

ניו יורק: נעצרה כנופיה רוסית שהונתה סוחרי יהלומים ב-9 מיליון דולר

12 גברים נעצרו בחשד להונאת סוחרים בניו יורק, לאס וגאס ומומביי, של יהלומי מלס בשווי מיליוני דולרים, שנמכרו מחדש לרובע היהלומים במנהטן
שודד תכשיטים בחנות (אילוסטרציה)
צילום: Andrey Burmakin

משטרת ניו יורק עצרה 12 גברים מרוסיה בחשד להונאת סוחרים בניו יורק, לאס וגאס ומומביי, של יהלומים בשווי למעלה מ-9 מיליון דולר, כך דווח ב-IDEX Online.

 

אותם גברים “חתמו על צ’קים ללא כיסוי, מסמכים מזויפים ודרכים אחרות שנועדו לשכנע סיטונאים להעביר לידיהם יהלומים, תוך הבטחה לשלם עבורם עם קבלת המשלוח”, כך דווח. עוד נמסר כי מדובר ביהלומי מלס בשווי מצטבר של 9 מיליון דולר, שנמכרו מחדש לרובע היהלומים במנהטן.

 

מהדיונים בבית המשפט מסתמן כי חברי הכנופיה העבירו דרך זו לידיהם יהלומים בשווי מיליוני דולרים, והותירו את הקורבנות חסרי אונים.

 

מ”מ הפרקליט הראשי של מנהטן, ג’ון קים (Joon Kim), מסר כי “במרכז רובע היהלומים של מנהטן, המרכז העמוס ביותר למסחר ביהלומים באמריקה, הנאשמים ניצלו לכאורה את המערכת הנהוגה בתעשייה, המתבססת על אשראי ואמון, על מנת להעביר לידיהם יהלומים לא ניתנים לזיהוי ברובם, ולאחר מכן סירבו לשלם בדרכים לא חוקיות לכאורה”.תגיות: יהלומים, רובע היהלומים, ניו יורק, שוד יהלומים

עוד כתבות שיעניינו אותך