דובאי עסקים יהלומים תכשיטים

זינוק במסחר היהלומים של דובאי ב-2023

מרכז הסחורות של דובאי (DMCC) מדווח על עלייה של 2% בשווי מסחר היהלומים הכולל במהלך 2023, שהסתכם ב-38.3 מיליארד דולר. בחמש השנים האחרונות, נרשם שיעור צמיחה שנתי ממוצע של 11% במסחר היהלומים של דובאי, כך דווח ב-Rough & Polished.

 

ענף היהלומים של דובאי אמנם התמקד מסורתית ביהלומי גלם, אך אשתקד דווקא סגמנט היהלומים המלוטשים רשם צמיחה ניכרת של 32% והסתכם ב-16.9 מיליארד דולר – כלומר 44% משווי סך המסחר ביהלומים. המסחר ביהלומי גלם בדובאי ירד אשתקד ב-13% ל-21.3 מיליארד דולר.

 

ממרכז הסחורות נמסר עוד כי למרות ירידה בשיעור 20% במחירי הגלם בעולם בשנת 203, דובאי שמרה על היקפי מסחר גבוהים, לאחר שהמסחר ביהלומי גלם רשם עלייה שנתית של 10% ל-1.6 מיליארד דולר.

 

יו"ר ומנכ"ל מרכז הסחורות של דובאי, אחמד בין סוליאם (Ahmed Bin Sulayem), אמר כי "הפנייה שלנו לסגמנטים בתעשיית היהלומים ברחבי העולם באה לידי ביטוי ביכולתנו לשמור על נפח גבוה של מסחר, ולהניע במהירות יהלומים מלוטשים ויהלומי מעבדה. סגמנט היהלומים המלוטשים אחראי לקרוב למחצית ממסחר היהלומים שלנו, ומחזק את מעמדנו כמרכז המוביל בעולם למסחר ביהלומי גלם ויהלומים מלוטשים".

 

יהלומי גלם גדולים רוסיה

כתבות נוספות בנושא

דילוג לתוכן