דלג לתוכן המרכזי
 Online Diamond Trade Show presented by IDI and AWDC
the israel diamond industry logo

הירידה במחירי היהלומים פגעה בהכנסות אלרוסה במחצית 2017

הכנסות החברה ירדו ב-3.6% ל-2.7 מיליארד דולר
יהלומי גלם מכרה מירני, אלרוסה
צילום: אלרוסה

ענקית היהלומים הרוסית אלרוסה (Alrosa) פרסמה את הדו”חות הפיננסיים למחצית הראשונה של 2017, מהם עולה כי הכנסות החברה הסתכמו בתקופה זו ב-2.7 מיליארד דולר, ירידה שנתית של 3.6%. ברווח הנקי נרשמה ירידה חדה של 66.2% ל-836.4 מיליון דולר, כך דווח ב-Gem Konnect.

 

לדברי החברה, הירידה בהכנסות נבעה מ”גורמים בשוק וגורמים מקרו-כלכליים, כגון התחזקות הרובל ב-18% ביחס לדולר האמריקאי, וירידה של 15% במחיר היהלומים הממוצע בשל שינוי בהרכב האבנים”. כמו כן, מסרה החברה כי נרשמה עלייה שנתית של 20% במחיר היהלומים הממוצע ברבעון השני.

 

במחצית הראשונה של השנה, נפח הפקת היהלומים של אלרוסה עלה ב-14%, לצד “עלייה של 12% בשווי הסחורה שנמכרה, וכן נרשמה צמיחה של 12% בנפח מכירות היהלומים”.

 

“תוצאות המחצית הראשונה של אלרוסה הושפעו מגורמים מקרו-כלכליים שאינם בשליטת החברה”, אמר המנכ”ל סרגיי איבנוב (Sergey Ivanov). החברה הותירה על כנו את היעד להפקת 39.2 מיליון קרט יהלומים השנה. “נפח ההפקה, שהושפע מהתאונה במכרה היהלומים התת-קרקעי מיר (Mir) ב-2017, יתאזן עם תפוקת יהלומים גבוהה יותר במכרות אחרים, בעיקר בארובת ג’ובילי (Jubile)”, הסביר איבנוב.

 

 תגיות: אלרוסה, כריית יהלומים, מכרה יהלומים, רוסיה, יהלומים ברוסיה

עוד כתבות שיעניינו אותך