דלג לתוכן המרכזי
the israel diamond industry logo

כינוס תהליך קימברלי דן בשיתוף פעולה עם ארגון המכס העולמי

הדיון הפתוח הראשון ביומו השני של כינוס תהליך קימברלי בירושלים עסק בסוגיית האכיפה של תהליך קימברלי ובשיתוף פעולה אפשרי עם ארגון המכס העולמי (WCO)
כנס קימברלי נובמבר 2010
צילום: IDI המכון הישראלי ליהלומים

הדיון הפתוח הראשון ביומו השני של כינוס תהליך קימברלי בירושלים עסק בסוגיית האכיפה של תהליך קימברלי ובשיתוף פעולה אפשרי עם ארגון המכס העולמי (WCO). נורברט סטליין (Norbert Stelien), הנספח לעניינים טכניים מטעם ארגון המכס העולמי ייצג את הארגון בדיון.

 

סטליין פתח את דבריו בהסברים על עבודת ארגון המכס העולמי ועל מבנה הארגון. “ה-WCO הוא הארגון הבין-ממשלתי היחיד המתמקד באופן בלעדי בנושאי מכס, והוא מייצג את קולה של קהילת המוכסים הבינלאומית”, אמר סטליין.

 

“הארגון מסייע בשמירה על אחידות מושגית במערכת הסחורות ברחבי העולם ומכתיב את ההיבטים הטכניים של הסכמי ארגון הסחר העולמי (WTO) הנוגעים לעלויות מכס ותקנות לגבי מדינות מוצא”.
סטליין עבד במשותף עם מארק ואן בוקסטייל (Mark Van Bockstael) יו”ר ועדת העבודה של מומחי יהלומים המייצג את מועצת היהלומים העולמית, על מנת ליצור תכנית עבודה משותפת לתהליך קימברלי ולארגון המכס העולמי. ואן בוקסטייל העניק לנוכחים בדיון הסבר מפורט על הכלים הפורמליים שבהם יעשו שימוש על מנת להוציא לפועל את שיתוף הפעולה עם ה-WCO.

עוד כתבות שיעניינו אותך