דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

ונצואלה השהתה את עצמה מתהליך קימברלי

שירות החדשות העולמי בנושא יהלומים (Diamond World News Service) מדווח כי ונצואלה, החברה בתהליך קימברלי, השהתה את עצמה משך תקופה של שנתיים
ונצואלה דגל
צילום: Public Domain

שירות החדשות העולמי בנושא יהלומים (Diamond World News Service) מדווח כי ונצואלה, החברה בתהליך קימברלי, השהתה את עצמה משך תקופה של שנתיים, וזאת על מנת לעשות סדר במדינה בכל הקשור למניעת הסחר ביהלומי קונפליקט. דווח על ההשהייה בפגישת הביניים של החברות בתהליך קימברלי (KPCS) שנערכה בניו דלהי.

 

לאחרונה, קבוצה של שבעה ארגונים לא ממשלתיים קראה להרחקתה המיידית של ונצואלה מהתהליך עקב “אי מילוי דרישות ניכר” בארבע השנים האחרונות של עקרונות התוכנית למניעת סחר ביהלומי מריבה בכל הנוגע לייצוא יהלומי גלם מהמדינה. במהלך הפגישה, הצהיר יו”ר תהליך קימברלי, רהול קהולר (Rahul Khullar) כי על פי החלטתה של המדינה, ונצואלה לא תייצא יהלומי גלם במשך שנתיים. הוא הוסיף כי קבוצת החברות בתהליך קימברלי תעריך את המצב במדינה בהמשך.

 

מפגש הביניים האחרון, שאותו הנחתה הודו, אירח 200 נציגים מ-35 מדינות. סדר היום כלל קידום של התכנית, בין היתר בבחינת ההתקדמות שנעשתה ובאמצעות דיון שכלל הצעות לשיפורה בתחומים שונים.

 

 

 

מאת: רחל ליברמן ואורי חביב, פורטל ענף היהלומים הישראלי

עוד כתבות שיעניינו אותך