דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

הסכם יהלומי מרנגה מעלה חיוך בסוראט

ההסכם שנחתם שבוע שעבר בכינוס תהליך קימברלי, המאפשר לייצא יהלומי גלם באופן מיידי, העניק אוויר לנשימה בקבוצת רכישת יהלומי הגלם של סוראט (SRDSIL)
סוראט בערב
צילום: Hemant meena

ההסכם שנחתם שבוע שעבר בכינוס תהליך קימברלי, המאפשר לייצא יהלומי גלם באופן מיידי, העניק אוויר לנשימה בקבוצת רכישת יהלומי הגלם של סוראט (SRDSIL), דווח בטיימס הודו.

 

קבוצת SRDSIL נוסדה בסתיו שעבר, ומורכבת מ-1,500 יהלומנים המחפשים להבטיח אספקה קבועה של מוצרי גלם לתעשיית היהלומים בסוראט. לאחר שהאיגוד נוסד, נראה כי יהלומי זימבבואה יואשרו לייצוא, ועל כן חתמה הקבוצה הסכם עם קבוצות יהלומים מזימבבואה.

 
בהתאם לתנאי ההסכם, סוראט תקבל יהלומי גלם בשווי של 1.2 מיליארד דולר מיצרנים בשדות מרנגה (Marange) בתמורה להכשרת 1,000 צעירים מזימבבואה – כמלטשי וחותכי יהלומים. עם זאת, כינוס תהליך קימברלי בנובמבר 2010, אסר על ייצוא יהלומי מרנגה, אישור שנשמר במשך כשנה.

 

יו”ר SRDSIL, עמית מהטה (Amit Mehta), אמר לטיימס, כי ההחלטה בקינשאסה השבוע המאפשרת לייצא את יהלומי מרנגה – נתן לקבוצה חזרה את ‘הניצוץ’, והוסיף כי SRDSIL חושבת לייבא את המשלוח הראשון מזימבבואה ‘מוקדם ככל הניתן’. מהטה הוסיף, כי סוראט מתעניינת בייבוא רוב מלאי יהלומי הגלם מזימבבואה, המעורך בכ-5 מיליארד דולר.

עוד כתבות שיעניינו אותך