דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

הודו אוסרת ייבוא יהלומי מרנגה עד שחברי תהליך קימברלי יגיעו לקונצנזוס

המועצה ההודית לקידום יצוא אבני חן ותכשיטים (GJEPC) החליטה לאסור ייבוא יהלומים משדות יהלומי מרנגה בזימבבואה, לאור דיווחים מתמשכים על הפרת זכויות אדם
ממיינת יהלומי גלם זימבבואה
צילום: Mbada Diamonds

המועצה ההודית לקידום יצוא אבני חן ותכשיטים (GJEPC) החליטה לאסור ייבוא יהלומים משדות יהלומי מרנגה בזימבבואה, לאור דיווחים מתמשכים על הפרת זכויות אדם המתרחשות באזור, בהתאם לדיווחי אתר החדשות DailyIndia.com.

 

יו”ר מחוזי של GJEPC בסוראט, צ’נדרקאנט סנגווי (Chandrakant Sanghvi), אמר כי הודו תייבא יהלומים מזימבבואה רק וכאשר כל המדינות יגיעו לקונצנזוס בנושא. מאחר שהחלטת תהליך קימברלי האחרון מאפשר לזימבבואה לייצא יהלומים, עדיין מגיעות התנגדויות ממדינות באירופה ומארצות הברית, ועל כן הודו החליטה לא לקבל ייבוא של יהלומי מרנגה, הסביר סנגווי.

 

סנגווי, מכל מקום, הודיע כי החרם על המסחר ביהלומי זימבבואה ותוצאותיו גורמים למחסור בחומרי גלם ומציב בעיה לתעשיית היהלומים בסוראט, אחד מממרכזי ייצור היהלומים הגדולים בעולם. ייבוא יהלומים מזימבבואה יכול לספק פרנסה לאנשים רבים, הוא טוען.

 

אתר חדשות זימבבואה מדווח, כי התנגדות הודו לקבל ייבוא של יהלומי מרנגה, מתקבל כמכה פיננסית לממשלת זימבבואה, אשר חישבה כי תניב כ-100 מיליון דולר בהכנסות שנתיות ממכירות יהלומים להודו.

 

עוד כתבות שיעניינו אותך