דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

דה בירס: עלייה במכירות היהלומים ברבעון הרביעי

נפח ההפקה ירד, אך המגמה החיובית נמשכת
דה בירס מיון גלם
צילום: De Beers Group

ענקית הכרייה דה בירס (De Beers) פרסמה את ביצועיה ברבעון הרביעי, שבו ירדה הפקת היהלומים ב-14% ל-6.7 מיליון קרט יהלומי גלם, כך דווח ב-Rough & Polished. הסיבה העיקרית לירידה: “צמצומים מתוכננים בתגובה לירידה בביקוש ליהלומי גלם בשל מגפת הקורונה ואתגרים תפעוליים […]”.

 

משאית בלילה במכרה ונשיה של דה בירס
צילום: De Beers

בבוצוואנה, הפקת היהלומים של דה בירס ירדה ב-28% ל-4.3 מיליון קרט; בנמיביה, הפקת היהלומים ירדה ב-26% ל-300,000 קרט; בדרום אפריקה, הפקת היהלומים עלתה ל-1.3 מיליון קרט, ואילו הפקת היהלומים בקנדה ירדה ב-23% ל-800,000 קרט. בתוך כך, הבעלים של דה בירס, אנגלו אמריקן (Anglo American), דיווחה כי במהלך הרבעון “הביקוש ליהלומי גלם הראה מגמות חיוביות […] והאינדיקציות הן כי רמות הביקוש הצרכני המעודדות לתכשיטי יהלומים נמשכו במהלך עונת החגים בארה”ב”. החברה הוסיפה כי “גם הביצועים בסין היו טובים”.

 

במהלך הרבעון הרביעי של 2020, מכירות יהלומי הגלם הסתכמו ב-6.9 מיליון קרט בשני סייטים (לעומת 6.6 מיליון קרט בשלושה סייטים ברבעון השלישי ב-2020, ו-7 מיליון קרט בשני סייטים ברבעון הרביעי של 2019).

 

יהלומי גלם של חברת דה בירס
צילום: De Beers

דה בירס הורידה לאחרונה ב-3% את תחזית הפקת היהלומים השנתית ל-2021 (ירידה של מיליון קרט), בשל “בעיות תפעוליות וירידה בהפקה במכרה ונשיה (Venetia) בדרום אפריקה, יותר מאשר היעדר ביקוש הקשור לקורונה”, כך דווח ב- IDEX Online. תחזית הפקת היהלומים הנוכחית של דה בירס היא כי החברה תכרה 32-34 מיליון קרט יהלומי גלם במהלך 2021.

 

 תגיות: יהלומי גלם, דה בירס, אנגלו אמריקן, כריית יהלומים, יהלומים בקורונה

עוד כתבות שיעניינו אותך