דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

יורם דבש: WFDB תרכוש את פלטפורמת Get-Diamonds

עדכון חשוב מאת הנשיא בפועל של הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים
נשיא הבורסה יורם דבש
צילום: בורסת היהלומים הישראלית

יורם דבש, נשיא בורסת היהלומים הישראלית והנשיא בפועל של הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים (WFDB), פרסם היום (חמישי), עדכון חשוב לחברים בקהילת היהלומים. לפניכם תרגום המכתב, ולאחריו קישור לנוסח המקורי הרשמי.

 

——

 

קולגות יקרים,

 

בסוף מרץ שלחנו לכולכם מכתב מטעם הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים (WFDB), ובו הודענו על החלטתנו להקים פלטפורמת סחר חדשה ומתקדמת ביותר, לשימוש כל חברי הפדרציה.

 

כעת, אני כותב על מנת ליידע אתכם כי חתמנו על הסכם לרכישת פלטפורמת Get-Diamonds, שאנו שמחים לבשר כי יצאה היטב לדרך, והיא כעת פלטפורמת מסחר היהלומים הגדולה ביותר, עם מלאי של 1,187,204 יהלומים, במשקל כולל של 984,172.82 קרט, ושווי כולל של 4,764,420,185.88 דולר.

 

במכתב הראשון הסברנו מה היו הסיבות להקמת פלטפורמת המסחר, וכעת ברצוני להדגיש מהן הסיבות העיקריות לצעד זה – ובעיקר הרצון הנרחב בתעשייה בפלטפורמת סחר עצמאית, שקופה ולא למטרות רווח.

 

עצמאית: פלטפורמת Get-Diamonds תנוהל על ידי מועצת מנהלים עצמאית שתורכב באופן שווה מ-א) בורסות יהלומים, באמצעות נשיאי הבורסות; ב) תעשיית היהלומים, באמצעות חברים שייבחרו על ידי הבורסות שלהם; ו-ג) אנשי מקצוע מחוץ לתעשייה. עם הקמתה, מועצת המנהלים תשמש כגוף קבלת החלטות עצמאי.

 

שקופה: אנו מחויבים לכך שהחברה החדשה שתנהל את Get-Diamonds תאמץ את הנהלים האופטימליים של ממשל תאגידי; וכי החלטותיה ופעילותה יהיו שקופים ופתוחים לכל. 

 

לא למטרות רווח: היסוד השלישי של Get-Diamonds הוא העיקרון שלא למטרות רווח. החברה תנוהל ותפעל כחברה המספקת שירות חיוני לתעשייה. בתחילת הדרך, אף החלטנו לא לגבות תשלום על השירות מקניינים ומוכרים, לפרק זמן קצוב.

 

עם זאת, עליי להבהיר כי העיקרון ‘שלא למטרות רווח’ לא אומר שלא יהיו עלויות, או שהשירות יהיה מסובסד. מה שבטוח, הרווחים מהעסקים יוזרמו בחזרה לפיתוח נוסף של הפלטפורמה, ועבור האינטרס הכולל של התעשייה.

 

לפני שאסיים, עליי להודות לתרומתם של 17 מנהלים מרחבי העולם, שבלעדיהם הפרויקט לא היה מגיע לסיומו המוצלח. תודות רבות לקבוצה זו, שמייצגת את “ברית היהלומים המאוחדת” (United Diamond Alliance).

 

אני מודה גם למועצת המנהלים של ה-WFDB, שהייתה עוגן חזק בתכניות הללו. כל חבריה העניקו תמיכה למופת, שתהיה בעתיד אחד מיסודות הצלחתנו.

 

אבקש להודות גם לעמיתיי בוועדת האסטרטגיה והחדשנות, שאני עומד בראשה: אנופ מהטה (Anoop Mehta), נשיא בורסת היהלומים של בהראט; פיליפ ברסמיאן (Philippe Barsamian), נשיא פדרציית בורסות היהלומים של בלגיה; ראובן קאופמן (Reuven Kaufman), נשיא מועדון סוחרי היהלומים בניו יורק; ומשה סאלם (Moshe Salem), נשיא מועדון סוחרי היהלומים בחוף המערבי, לוס אנג’לס (DCWC). כולם עבדו קשה מאוד על הפרויקט הזה.

 

ולבסוף, ברצוני להודות גם לכל מי מכם שעמד לצדנו בעודנו מתקדמים בפרויקט. זהו אכן רגע היסטורי, ואני מבקש את תמיכתכם כדי להבטיח כי Get Diamonds, פלטפורמת המסחר שהקימו יהלומנים, עבור יהלומנים, תהיה הצלחה מסחררת.

 

העתיד אמנם חסר ודאות, אך העתיד עשוי להיות מבריק ומזהיר.

 

בברכה,
יורם דבש
נשיא בפועל WFDB

 

לקריאת המכתב הרשמי לחצו כאןתגיות: יהלומים אונליין, יורם דבש, מכון היהלומים, הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים, Get Diamonds, יהלומים באינטרנט

עוד כתבות שיעניינו אותך