דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

אלרוסה: עלייה במכירות היהלומים בדצמבר

מכירות היהלומים ב-2019 הסתכמו ב-3.3 מיליארד דולר
אלרוסה רוסיה יהלום ענק
צילום: Alrosa

ענקית היהלומים הרוסית אלרוסה (Alrosa) מפרסמת את נתוני מכירות היהלומים בחודש דצמבר, ובמהלך 2019 כולה. החברה מדווחת כי בדצמבר, מכירות היהלומים רשמו עלייה שנתית של 11% והסתכמו ב-363.8 מיליון דולר, מהם יהלומי גלם בשווי 352.1 מיליון דולר, ויהלומים מלוטשים בשווי 11.6 מיליון דולר. בחודשים ינואר-דצמבר 2019, מכירות היהלומים של אלרוסה הסתכמו ב-3.38 מיליארד דולר, מהם יהלומי גלם בשווי 3.273 מיליארד דולר, ויהלומים מלוטשים בשווי 64.7 מיליון דולר.

 

אלרוסה רוסיה כריית יהלומים
צילום: Alrosa

סמנכ”ל אלרוסה, יבגני אגוריב (Evgeny Agureev), מסר כי “בחודש דצמבר, הביקוש ליהלומים רשם סימני התייצבות, שהחלו במחצית השנייה של השנה, לאור חזרתו ההדרגתית של השוק לאיזון. אסטרטגיית מכירות גמישה של חברות הכרייה סייעה לכך רבות”. 

 

מכרה יהלומים רוסיה סיביר
צילום: Alrosa

אגוריב התייחס למכירות ב-2019, וציין כי “לוטשים וקמעונאים התחילו את 2019 עם מלאי גדול של סחורה, אך הציפיות שלהם לביקוש חזק לא התממשו. לצד גורמים רבים, זה הוביל למכירה מסיבית של מלאי, מה שפגע בביקוש ליהלומי גלם. כתוצאה מכך, המכירות של מפיקות היהלומים ב-2019 נחתכו בשליש לעומת שנה קודם לכן. במקביל, נרשם ביקוש יציב לתכשיטים מצד הצרכן הסופי. נתוני המכירות הלא-סופיים בחג המולד מצביעים על עלייה שנתית בחלק מהאזורים. זה מוכיח כי תכשיטי יהלומים נותרו דרך מרכזית להביע רגשות מיוחדים”.

 

 תגיות: יהלומי גלם, אלרוסה, תכשיטי יהלומים, יהלומים מלוטשים, יהלומים ברוסיה

עוד כתבות שיעניינו אותך