דלג לתוכן המרכזי
International diamond week Israel 2020
the israel diamond industry logo

ביקור חשוב: הנהלת ה-GIA נפגשה עם נשיאות הבורסה בר”ג

משלחת בכירה של המעבדה השתתפה בישיבה מיוחדת ואירוע קוקטייל
בורסת היהלומים ברמת גן
צילום: IDI מכון היהלומים הישראלי

משלחת של כ-25 חברי הנהלת ה-GIA (המכון הגמולוגי האמריקאי), בראשות הנשיאה והמנכ”לית סוזן מ. ז’אק (Susan M. Jacques), ביקרה אתמול (שלישי) בבורסת היהלומים הישראלית, וקיימה ישיבה עם חברי הנשיאות, בלשכתו של נשיא הבורסה יורם דבש, כך פורסם באתר הבורסה.

 

נשיא הבורסה, יורם דבש, הודה לחברי המשלחת על המעבדה שנפתחה בבורסה, המקלה על חברים בכל הנוגע ללוחות זמנים ועלויות. “אני מודה מקרב לב לסוזן ז’אק, לקצין המחקר תום מוזס, למנהל מרכז החברה בארץ גבריאל אליון, ולכל המשלחת על שתרמו מזמנם ועל השקעתם במפגש הלבבי והפורה, ומקווה ומצפה להרחבת שיתוף הפעולה בעתיד”, אמר דבש.

 

נשיא הבורסה יורם דבש
צילום: בורסת היהלומים הישראלית

במהלך הפגישה, הציג מנכ”ל הבורסה, ערן זיני, סקירה של בורסת היהלומים, האתגרים העומדים בפתחה, והיוזמות החשובות שהיא מקדמת.

 

ה-GIA פתחה מרכז בבורסה לפני 7 שנים, עם 23 עובדים, והנשיאה ז’אק התגאתה בכך שכיום המעבדה מונה 120 עובדים, ושטחה גדל פי 5. עוד ציינה כי הם אופטימיים לגבי העתיד, לאור הביקוש המשמעותי ליהלומים מלוטשים. עם זאת, ציינה כי דרכי המסחר השתנו, בין היתר בשל השימוש באינטרנט.

 

בפגישה דובר גם על נושא היהלומים הסינתטיים, והצורך להבחין בינם לבין יהלומים טבעיים. חברי משלחת ה-GIA מסרו כי מחקר העלה שאכן לקוחות נוטים לבלבל בין שני המוצרים, ואכן יש לפעול בנושא. בין היתר, בכך שלקוחות יידעו מה הסיפור של היהלומים שהם רוכשים, ויעריכו אותם יותר. לדברי הנשיאה ז’אק, מדובר באינטרס משותף.

 

GIA ניו יורק
צילום: איריס הורטמן

למשלחת הופנתה בקשה להרחיב את טווח הבדיקה מ-3.99 קרט ומעלה, מאחר שישראל כיום היא מרכז ליטוש של יהלומים גדולים. כמו כן, ביקשו החברים לפתוח מחלקה ליהלומים בצבעי פנסי, בשירות שטרם ניתן בישראל, ולהרחיב עוד את שירותי המעבדה בבורסה.

 

לאחר הישיבה, נערך אירוע קוקטייל מושקע בהשתתפות נציגי ה-GIA ו-250 לקוחות בכירים של המעבדה בבורסה, שהציגו בפני חברי המשלחת את הפעילות והצרכים שלהם בהווה ובעתיד.

 

 תגיות: יהלומים סינתטיים, בורסת היהלומים, יורם דבש, GIA, יהלומי מעבדה, מעבדה גמולוגית

עוד כתבות שיעניינו אותך