דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

שרין טכנולוגיות חוגגת 30 שנה להקמתה

נקודת ציון מרשימה לחברת טכנולוגיות היהלומים הישראלית
שרין טכנולוגיות יהלומים ישראל
צילום: Sarine Technologies

חברת שרין טכנולוגיות (Sarine Technologies), המפתחת מכשור מתקדם לתכנון ועיבוד יהלומים שהוקמה בישראל, מציינת 30 שנה להקמתה.

 

שרין הוקמה בשנת 1988, על ידי אנשי מקצוע מתחום אבני החן והיהלומים ומומחי IT, אשר “חלקו חזון משותף לייצור יהלומים ואבני חן”, לדברי החברה. במהלך השנים, שרין הפכה לחברה גלובלית, והרחיבה את מרכז המחקר והפיתוח שלה בישראל לחברות-בנות ומרכזי שירות גלובליים.

 

בהודו, לדוגמה, שרין מעסיקה כיום צוות של כ-500 עובדים בסוראט ומומביי. חברת Galatea, חברה-בת של שרין בצפון הארץ, מייצרת כיום טכנולוגיות לשימוש בתעשיית היהלומים כגון מערכות מיפוי התכלילים מסדרת גלקסי (Galaxy).

 

טכנולוגיות יהלומים של שרין טכנולוגיות
צילום: שרין טכנולוגיות

לשרין יש סניפים גם בהונג קונג, ניו יורק וסין, והיא נסחרת ציבורית בבורסה של סינגפור. מוקדם יותר השנה, החברה פתחה את מעבדת טכנולוגיות שרין בישראל – מעבדת דירוג היהלומים היחידה בעולם המתבססת על בינה מלאכותית.

 

משרדי שרין טכנולוגיות יהלומים
צילום: שרין טכנולוגיות

שרין הייתה אחראית עם השנים לשורה של פיתוחים בענף היהלומים, ובהם מערכות גלקסי למיפוי תכלילים, מערכות Sarine Light, מערכות Sarine Profile, מערכות Sarine Clarity ומערכות Sarine Color. המכשירים של שרין סרקו בסך הכל למעלה מ-70 מיליון יהלומים ברחבי העולם, כחלק ממאגר הנתונים המאומת הגדול בעולם של יהלומי גלם ויהלומים מלוטשים.

 

שרין טכנולוגיות יהלומים מחשב
צילום: שרין טכנולוגיות 

שרין תציין במהלך 2019 את נקודת הציון המרשימה של 30 שנות פעילות, בכל אחד ממרכזיה ברחבי העולם – יפן, סין, הודו, ארה”ב ותאילנד, כאשר החגיגות בישראל ייערכו בסביבות אוקטובר.

 

 תגיות: יהלומי גלם, יהלומים מלוטשים, שרין טכנולוגיות, טכנולוגיות יהלומים

עוד כתבות שיעניינו אותך