דלג לתוכן המרכזי
the israel diamond industry logo

ענף היהלומים הישראלי המשיך לצמוח ברבעון הראשון של 2022

כל 4 קטגוריות המסחר העיקריות רשמו עלייה
בורסת היהלומים מכבי שמשון
צילום: IDI מכון היהלומים הישראלי

תעשיית היהלומים הישראלית המשיכה בצמיחה המרשימה ברבעון הראשון של 2022, כך מדווח מכון היהלומים הישראלי. מנתונים שמפרסם המפקח על היהלומים במשרד הכלכלה והמסחר, ברבעון הראשון של 2022, כולל מרץ, נמשכה המגמה החיובית של תעשיית היהלומים בשנה החולפת, וצמיחה נרשמה בכל ארבע קטגוריות המסחר העיקריות.

 

ייבוא יהלומי הגלם לישראל הסתכם ברבעון הראשון ב-494 מיליון דולר נטו, עלייה של 4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בחודש מרץ, נרשמה עלייה של 3% לעומת חודש מרץ 2021. ייצוא יהלומי הגלם ברבעון הראשון הסתכם ב-526 מיליון דולר נטו, עלייה של 35% לעומת הרבעון הראשון של 2021. במרץ החולף, נרשמה עלייה של 11% לעומת מרץ אשתקד.

 

סך ייבוא היהלומים המלוטשים לישראל ברבעון הראשון הסתכם ב-942 מיליון דולר נטו, עלייה של 45% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ואילו במרץ לבדו נרשמה עלייה של 13% לעומת מרץ 2021. סך ייצוא היהלומים המלוטשים, שהסתכם ב-1.3 מיליארד דולר, רשם עלייה של 58% לעומת הרבעון הראשון של 2022. במרץ 2022, נרשמה עלייה של 105% לעומת מרץ אשתקד.

 

בחודש החולף, ייצוא יהלומי הגלם מישראל לאיחוד האמירויות הערביות הסתכם ב-24 מיליון דולר, כ-14% מסך ייצוא יהלומי הגלם מישראל בחודש מרץ. במהלך החודש, יובאו לישראל מאיחוד האמירויות יהלומי גלם בשווי כ-18.5 מיליון דולר, שהיוו כ-9% מסך ייבוא יהלומי הגלם לישראל בחודש מרץ.

 

מנכ”ל מכון היהלומים הישראלי, אביאל אליה, אמר כי “מגמת הצמיחה החיובית של תעשיית היהלומים, שהמשיכה לתוך הרבעון הראשון של 2022, מוכיחה את כושר ההתאוששות של תעשיית היהלומים העולמית, ושל תעשיית היהלומים הישראלית במיוחד. העימות באוקראינה הפך את המצב העולמי כיום לחסר ודאות והפכפך, ואיננו יכולים לצפות איך זה ישפיע על תעשיית היהלומים בחודשים הקרובים. אנחנו מקווים לסיום מהיר של אובדן החיים וההרס, ולחזור ליציבות בהמשך”. 

 

 תגיות: יהלומי גלם, יהלומים טבעיים, יהלומים מלוטשים, בורסת היהלומים, מכון היהלומים, יהלומים בישראל, מכירות יהלומים

עוד כתבות שיעניינו אותך