דלג לתוכן המרכזי
the israel diamond industry logo

חנויות חדשות בלובי של מגדל יהלום

מתיחת פנים למסדרון הדרומי בלובי המגדל
פרטנר
צילום: איריס הורטמן

המסדרון הדרומי בלובי של מגדל יהלום במתחם בורסת היהלומים מחדש את פניו: חנויות ותיקות משנות מיקום, חנויות חדשות נכנסות למתחם, ואחרות משפצות ומציגות מראה חדש. באותן חנויות תמצאו, בין היתר, תכשיטים חצי מוכנים, ציוד גמולוגי וחנויות שירות, לצד מסעדות ודוכני אוכל.

 

ציוד גמולוגי ותכשיטים

אחת החנויות החדשות במתחם במסדרון של מגדל היהלום היא “עובד תכשיטים”, המוכרת טבעות וצמידים ללא שיבוץ, או שיבוץ חלקי של יהלומים קטנים.

 

עובד תכשיטים הוא עסק משפחתי, הפועל בענף התכשיטים והמתכות היקרות כ-60 שנה. “הרעיון של הקמת החנות דווקא כאן היה לעזור ליהלומים לקצר זמנים, ולהנגיש תכשיטים לא-משובצים, כדי שיוכלו למכור ללקוחותיהן תכשיט מוכן”, מסביר עובד.

 

גם חנות “המכשיר – ציוד גמולוגי”, המוכרת ציוד גמולוגי לענף היהלומים, חדשה במסדרון, אך לא בבורסה. החנות פועלת במתחם כבר 35 שנה, ועד כה ישבה במרתף של בניין שמשון. “המיקום החדש טוב יותר, כי הוא מאפשר חשיפה ומביא לקוחות חדשים”, אומרים בחנות. “המכשיר – ציוד גמולוגי” מציעה לצד ציוד גמולוגי מקצועי ליהלומנים, כמו גייג’ים ולופות, גם אביזרים לתצוגת תכשיטים, מכשירי בדיקה שונים וציוד משרדי.

 

נסיעות ותקשורת

משרד הנסיעות “תלמה” עבר לפני כחודשיים למיקום החדש במסדרון של בניין “היהלום”. הוא לא הגיע מרחוק, אלא מעברו השני של המסדרון. “עברנו לכאן כי כאן יש לנו יותר קשר עם קהל הלקוחות שלנו”, אומרות עובדות המשרד. “תלמה” מטפל בצרכי הנסיעות המיוחדים של יהלומנים, בין היתר באמצעות הטבות ליעדים שחברי הבורסה פוקדים לעתים קרובות. המשרד מסייע גם בהוצאת ויזות להודו, סין וארה”ב, ואם תרצו יסייע גם בהזמנת חופשות פרטיות, מסעות שיט והפלגות, או כל נסיעה אחרת לחו”ל.

 

ב-12 השנים האחרונות, פועלת תחנת שירות של פרטנר בקצה המסדרון. התחנה עברה זה עתה שיפוץ מקיף, ומציעה שירות הקשור לתקשורת סלולרית, כולל תיקונים והזמנת חבילות חו”ל. בורסת היהלומים היא למעשה הלקוח היחיד שפרטנר מפעילה עבורו תחנת שרות ממש בבית הלקוח.

 

אוכל

בתחום האוכל, ניתן למצוא במסדרון את צרכניית אבינועם – מוסד מוכר ו-ותיק בבורסה, הפועל באותו מיקום כבר 25 שנה. לדברי המוכרת במקום, הצרכנייה נבנתה לבקשת הלקוחות, והמלאי שלה כולל בעיקר פריטים שלקוחות ביקשו. כך, ניתן למצוא בה סיגריות, שוקולד ומוצרי חלב לצד קצף גילוח ודיאודורנט, כמו גם מוצרי חשמל ועזרה ראשונה. החנות נסגרה לאחרונה זמנית בשל בעיות בריאות, ונאחל לאבינועם החלמה מהירה.

 

עוד במתחם האוכל, “טריו בר” החליפה בעלים, וממשיכה למכור קפה, מאפים וסנדוויצ’ים. הבעלים הנוכחיים של החנות קשורים לרשת המסעדות הבוכריות “פינת השלושה”, ומבטיחים להוסיף יותר מאכלים בוכריים למבחר הקיים.

 

שנתחדש.

 

מאת: איריס הורטמן

 

 תגיות: בורסת היהלומים, תכשיטים, בניין היהלום

עוד כתבות שיעניינו אותך