דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

הבניין הגבוה בישראל ייבנה במתחם בורסת היהלומים

אושרה התכנית לבניית מגדל בן 120 קומות - אחד מעשרת הגבוהים בעולם
מגדל 120 קומות בורסת היהלומים
צילום: באדיבות עיריית רמת גן

בורסת היהלומים הישראלית מתכננת לבנות מגדל בן 120 קומות במתחם הבורסה. המגדל יהיה הגבוה בישראל, ואחד מעשרת המגדלים הגבוהים בעולם. המגדל ירחיב את גודלו של מתחם בורסת היהלומים הישראלית ל-800 אלף מ”ר, לעומת 100 אלף מ”ר כיום. חלק מהאזור החדש יוקצה לשימוש חברי הבורסה, כאשר יתר השטחים יושכרו לגופים עסקיים אחרים.

 

הפרויקט מקודם על ידי עיריית רמת גן ויכלול שני גורדי שחקים אחרים – האחד בן 88 קומות והשני בן 77 קומות – שיגדילו לששה את מספר המגדלים על הקרקע שבבעלות בורסת היהלומים.

 

ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה-הכהן, אמר כי “המתחם החדש יכלול את מגדל הדגל של מדינת ישראל, וישמש כשער הכניסה לעיר רמת גן”.

 

בורסת היהלומים מכבי שמשון
צילום: IDI מכון היהלומים הישראלי

נשיא בורסת היהלומים הישראלית, יורם דבש, מסר כי “החזון שלנו הוא להרחיב ולשדרג את המתחם לכדי מרכז עסקי שוקק חיים, ומרכז שוקק של העיר רמת גן – חזון שאינו פחות גדול ושאפתני מזה שהוביל את היהלומנים בשנות ה-60 של המאה הקודמת. שמחתי לגלות כי ראש העיר שותף לחזון זה”.

 

דבש הוסיף כי “ישראל היא אחד מארבעת מרכזי סחר היהלומים הגדולים בעולם. יותר מ-10,000 בעלי עסקים ועובדים עוברים מדי יום בבנייני בורסת היהלומים, ומספר זה צפוי לגדול עם מפעלי הליטוש החדשים שאנחנו מתכננים לבנות בבורסה. חברינו זקוקים להסדרי האבטחה הקפדניים של בורסת היהלומים, הטובים מסוגם בעולם, ומעדיפים לטפל בכל העסקים שלהם במתחם עסקי אחד גדול, המציע את כל השירותים. תכניתו החדשה של ראש העיר תאפשר לנו לממש את החזון הזה”.

 

התכנית, שתוכננה על ידי ישר אדריכלים, נועדה לחבר את המתחם החדש עם תחנת הרכבת המרכזית בתל אביב, ועם מסלול הרכבת הקלה שנבנה בימים אלו. צעדים אלו צפויים להפוך את מרכז העיר רמת גן למתחם עסקים מודרני אחד גדול.

 

מתחם הבורסה רמת גן
צילום: אלי דסה

מטעם הנהלת בורסת היהלומים, הפרויקט מנוהל על ידי בועז מולדבסקי, המשמש כיו”ר ועדת הנדל”ן של הבורסה וכיו”ר מכון היהלומים, ועל ידי מנכ”ל הבורסה ערן זיני.

 

 תגיות: בורסת היהלומים, יורם דבש, מכון היהלומים, בועז מולדבסקי

עוד כתבות שיעניינו אותך