דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

לראשונה בבורסה: מכירה פומבית פתוחה של יהלומים מלוטשים

תתקיים בשבוע היהלומים, שיארח מספר שיא של כ-400 קניינים מרחבי העולם
שבוע היהלומים הבינלאומי ישראל
צילום: IsDE

בורסת היהלומים בר”ג תקיים מכירה פומבית ראשונה מסוגה של יהלומים מלוטשים במהלך שבוע היהלומים, שיתקיים בימים שני-רביעי בשבוע הבא (28-30 בינואר). הבורסה הישראלית היא הראשונה בעולם שתקיים מכירה פומבית של יהלומים באופן מסודר ומאובטח. עד כה, התקיימו בה רק מכרזים, שבהם נמכרים היהלומים למגיש ההצעה הגבוהה ביותר מראש.

 

שבוע היהלומים יארח השנה מספר שיא של כ-400 קניינים מרחבי העולם. נשיא הבורסה, יורם דבש, ציין כי “ענף היהלומים הישראלי נמצא במגמת התאוששות”, והוסיף כי “ב-2018 נבלמה מגמת הירידה בייצוא היהלומים, וכעת אנו מקווים שב-2019 הייצוא יחזור לעלות. ההתאוששות באה לידי ביטוי במספר גדול של חברות ויהלומנים שמגיעים מכל העולם להשתתף בתערוכה. השיפור נובע, בין השאר, מרפורמות שהובלנו בשנים האחרונות, שכללו מהפיכה טכנולוגית, רגולטורית ושיווקית בבורסה, וכן כתוצאה מהתמיכה והרוח הגבית שהענף מקבל בתקופה האחרונה ממשרדי הממשלה”.

 

כמו כן, פורסם לוח הזמנים לשבוע היהלומים:

 

יום שני (28 בינואר), 11:00: טקס הפתיחה, בהשתתפות נשיא הבורסה, יורם דבש; שר הכלכלה אלי כהן; נשיא בורסת היהלומים של ניו יורק, ראובן קאופמן; ראש עיריית ר”ג, כרמל שאמה-הכהן; נשיא קונפדרציית התכשיטים העולמית (CIBJO), ד”ר גייטנו קבליירי; ומרטין רפפורט, הבעלים של חברת רפפורט.

 

יום שלישי (29 בינואר), 11:00: טקס הפתיחה של המרכז הרב-תכליתי – מרכז ראשון מסוגו בעולם, שבו יתבצעו מכירות פומביות של יהלומים.

 

ימים שני-שלישי מ-11 בבוקר עד אחר הצהריים: מאות דוכני מכירות של יהלומים ותכשיטים יוקרתיים, של יהלומנים ותכשיטנים ישראלים, יפעלו באולם המסחר ובחללים שמסביבו.

 

יום שלישי (29 בינואר), 17:30: ערב קוקטייל של התערוכה הבינלאומית בהדר די, מול פלטינום.

 

 תגיות: מכירה פומבית, יהלומים מלוטשים, בורסת היהלומים, יורם דבש, יהלומים בישראל, שבוע היהלומים

עוד כתבות שיעניינו אותך