דלג לתוכן המרכזי
מכון יהלומים ישראלי
the israel diamond industry logo

גדול ומוצלח מאי פעם: סיכום שבוע היהלומים 2020 בישראל

צפו בפאנל המקצועי, בהרצאה של רפפורט, ובכל התמונות והסרטונים מהאירוע בבורסה
שבוע היהלומים פאנל מקצועי
צילום: ISDE

שבוע היהלומים הבינלאומי בישראל לשנת 2020 ננעל אתמול (רביעי), לאחר שלושה ימים עמוסים בפעילות ואירועים. שבוע היהלומים בבורסה היה הגדול והמוצלח מסוגו עד כה, והוכיח שוב מדוע הפך לאחד האירועים החשובים בלוח השנה של ענף היהלומים העולמי. 

היום הראשון: נוכחות שיא והרצאה מרתקת  

שבוע היהלומים הבינלאומי בישראל נפתח ביום שני, בפני אולם מסחר מלא, בנוכחות מעל 300 קניינים בינלאומיים מ-18 מדינות שונות, מהם 110 קניינים שביקרו בישראל לראשונה. בתערוכה הוצגו יהלומים בשווי כולל של מעל מיליארד דולר. 

 

צפו בסרטון המסכם את יומו הראשון של שבוע היהלומים:

 

שבוע היהלומים בישראל 2020
נשיא הבורסה יורם דבש נואם בפתיחת שבוע היהלומים. צילום: ISDE

באירוע השתתפו מנהיגי ענף היהלומים העולמי, ובהם נשיא אלרוסה סרגיי איבנוב (Sergei Ivanov), נשיא ה-WFDB ארני בלום (Ernie Blom), נשיא CBJO ד”ר ג’יטאנו קווליירי (Gaetano Cavalieri), סגן נשיא בורסת היהלומים בהראט מחול שאה (Mehul Shah), יו”ר ומנכ”ל מרכז הסחורות של דובאי (DMCC), אחמד בין-סוליאם (Ahmed Bin Sulayem), נשיא בורסת היהלומים של לונדון, אלן כהן (Alan Cohen), ונשיא כבוד של מועצת היהלומים העולמית (WDC), אלי איזקוב (Eli Izhakoff).

 

שבוע היהלומים הישראלי 2020
מימין לשמאל: מנכ”ל הבורסה ערן זיני, נשיא הבורסה יורם דבש, מנכ”ל אלרוסה סרגיי איבנוב, נשיא התאחדות תעשייני היהלומים קובי קורן, ויו”ר מכון היהלומים בועז מולדבסקי. צילום: ISDE

לטקס הפתיחה התייצבו גם ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה-הכהן, ומנהיגי ענף היהלומים הישראלי: נשיא בורסת היהלומים הישראלית, יורם דבש; נשיא התאחדות תעשייני היהלומים (ISDMA), קובי קורן; יו”ר מכון היהלומים, בועז מולדבסקי; ויו”ר שבוע היהלומים הבינלאומי בישראל לשנת 2020, עזרא בוארון.

 

סרגיי איבנוב בורסת היהלומים
נשיא אלרוסה סרגיי איבנוב. צילום: ISDE
נשיא בורסת היהלומים יורם דבש
נשיא הבורסה יורם דבש. צילום: ISDE

בנאום לפתיחת האירוע, אמר נשיא הבורסה יורם דבש כי “אני שמח מאוד לראות את כל האורחים המכובדים שהגיעו מישראל ומחו”ל. השנה, הגיעו לכאן מספר שיא של קניינים ומשלחות מרחבי העולם”. דבש ציין כי מספרם הכולל של המשתתפים היה גבוה יותר, אלמלא מצב החירום שהוכרז בסין, שמנע מקניינים מהמזרח הרחוק להגיע. “כולנו מקווים כי הסינים יצליחו בקרוב להשתלט על התפשטות נגיף הקורונה, ושהעולם כולו ינשום לרווחה”.

 

שבוע היהלומים אולם המסחר
אולם המסחר שוקק חיים. צילום: ISDE

דבש הוסיף כי “אנו מצויים בתחילתה של 2020, ומקווים מאוד כי השנה תהיה שנת התאוששות בשווקים. לאור הקטנת הקצאות הגלם מצד כמה מפיקות, נוצרו מחסורים והביקוש לסחורה מסוימת צמח. זה בהחלט צעד שיאפשר לאזן את רמות הגלם והמלוטש בעולם. אנו מקווים כי המגמה תימשך בחודשים הקרובים, ותיצור הזדמנויות חדשות לתעשיית היהלומים העולמית”.

 

שבוע היהלומים הבינלאומי בישראל
פתיחת שבוע היהלומים הבינלאומי בישראל. צילום: ISDE

יומה הראשון של התערוכה ננעל בהרצאה מרתקת של מרטין רפפורט, נשיא קבוצת רפפורט, בנושא “הפיכת אתגרים להזדמנויות”. רפפורט דיבר על החשיבות של שמירה על ערכים בשיווק יהלומים, במיוחד לדורות צעירים שמבקשים להפוך את העולם למקום טוב יותר. הוא קרא למפיקות יהלומים להוריד את מחירי הגלם ב-30% כדי להבטיח נזילות בשוק, ולהשקיע סכומים גבוהים יותר בשיווק גנרי. כמו כן, דיבר על כוחם של יהלומים, ציין כי “ליהלומים יש משמעות, כי יש להם ערך”, וקרא ליהלומנים למכור ערך ומשמעות, יותר מאשר ניצוץ.

 

צפו בהרצאתו של מרטין רפפורט: 

 

היום השני: פאנל מקצועי, תערוכת מוריה ו”חוויה ישראלית”

יומו השני של שבוע היהלומים הבינלאומי בישראל הבטיח רבות, וקיים בגדול, עם פאנל מקצועי מרתק בנושא טרנדים בתעשיית היהלומים, השקתה של תערוכת מוריה, ו”חוויה ישראלית” ששילבה אוכל ומוזיקה באווירה פחות פורמלית. 

 

לאחר יום עמוס במסחר, התקיים ביום שלישי אחרי הצהריים פאנל מקצועי בנושא טרנדים בתעשיית היהלומים, בהנחיית אבי קרביץ, אנליסט ועורך בקבוצת רפפורט. בפאנל השתתפו מנכ”ל שרין טכנולוגיות, דיוויד בלוק, יו”ר הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים (WFDB), ארני בלום, אלכסיי טיקאנוב מחברת אלרוסה, המפקח על היהלומים אופיר גור, והיהלומן עמנואל נמדר.

 

צפו בפאנל המקצועי בנושא טרנדים בענף היהלומים:

 

 

 

שבוע היהלומים פאנל מקצועי
צילום: ISDE
שבוע היהלומים פאנל מקצועי
צילום: ISDE

ביום שלישי הושקה גם תערוכת מוריה, כחלק משבוע היהלומים הבינלאומי, במעמד נשיא הבורסה יורם דבש, יו”ר ועדת תערוכות, עזרא בוארון, ומייסד התערוכה, אבי טביסל. באירוע התארחו שלושת הצנחנים מהתמונה המפורסמת של שחרור הכותל, באיחוד מרגש לצד הפסל, המהווה חלק עיקרי בתערוכה.

 

 

 

שבוע היהלומים תערוכת מוריה
צילום: ISDE

אירועי יומו השני של שבוע היהלומים ננעלו ב”חוויה ישראלית” – אירוע חברתי ששילב אוכל ישראלי ומוזיקה, באווירה פחות פורמלית, שאפשרה לנוכחים ליצור קשרים ולהכיר טוב יותר את האורחים שהגיעו לישראל. 

 

אירוע בורסה שבוע היהלומים
צילום: ISDE

היום השלישי: הרצאה בנושא מסחר באינטרנט וסיכום 

יומו השלישי של שבוע היהלומים התאפיין אף הוא בפעילות ערה באולם המסחר, וננעל בהרצאה מקצועית של עודד אידלמן, מנכ”ל R2Net – פלטפורמת המסחר והשיווק האינטרנטי, המשווקת יהלומים ותכשיטים משובצים באינטרנט באמצעות האתר ג’יימס אלן. ההרצאה התמקדה בתפקידו של המסחר האלקטרוני במכירת יהלומים, ואחריה השתתפו מאות הנוכחים באירוע Happy Hour לסיום האירוע הבינלאומי המוצלח.  

 

בורסת יהלומים R2NET ישראל
צילום: ISDE


תגיות: בורסת היהלומים, יהלומים בישראל, שבוע היהלומים, תכשיטים בישראל

עוד כתבות שיעניינו אותך