בורסת היהלומים משפחות החטופים

בורסת היהלומים הישראלית אירחה מפגש עם משפחות החטופים והנעדרים

בורסת היהלומים הישראלית ערכה השבוע מפגש מרגש ומיוחד עם דניאלה אלוני, שנחטפה עם בתה לעזה ושוחררה, ועם בני משפחות של חטופים שעדיין מוחזקים בידי חמאס, באירוע מיוחד שנועד להביע סולידריות, להגביר מודעות ולקרוא לשחרורם המיידי של 136 החטופים שעדיין מוחזקים בשבי חמאס במנהרות בעזה.  

 

הקהל הרב במפגש עצר את נשימתו, כשדניאלה סיפרה את סיפורה המחריד, כיצד נחטפה באיומי נשק מביתה של אחותה בקיבוץ ניר עוז, לצד בתה בת ה-6 אמיליה, ואיך השתיים נלקחו לעזה והוחזקו בשבי במנהרה תת-קרקעית של החמאס במשך 50 יום. היא סיפרה לנוכחים על התנאים הנוראיים בשבי, ועל המחסור באוויר, אור, מזון ותנאים סניטריים, תחת פיקוח של שומרים חמושים 24 שעות ביממה. 

 

דניאלה הוסיפה כי למרות שהעולם חזר למסלולו כביכול, הזמן להצלת החטופים הולך ואוזל. היא ציינה כי "החמאס ממשיך להחזיק בשבי חטופים פצועים, זקנים וחולים, ללא כל טיפול רפואי. אנחנו חייבים להציל את החטופים הנותרים מידי הגהנום של החמאס, לפני שיהיה מאוחר מדי". 

 

באירוע התארחו גם דורון זקצר מקיצוב חצור, שמשפחתו "אימצה" את עדן אלכסנדר כחייל בודד כשהגיע לישראל מניו ג'רזי, ו-ורדה בן ברוך, סבתו של עדן אלכסנדר ואשתו של חבר הבורסה ברוך בן ברוך. שניהם דיברו על המאמצים החשובים לשמור על מודעות הציבור למצב החטופים, ובמיוחד למצבו של עדן. 

 

למפגש – שיזמה וארגנה יו"ר ועדת קשרי חוץ של הבורסה, מאירה וייסברג, לצד מטה משפחות החטופים והנעדרים – התייצבו חברי בורסה רבים. לחברי בורסת היהלומים יש קשר אישי וישיר לאירועים הטראגיים של ה-7 באוקטובר. שניים מבני הערובה הם בני משפחה של חברי הבורסה: עדן אלכסנדר בן ה-20, חייל שנלקח בשבי, הוא בנו של חבר בורסה, ויורם מצגר, תושב קיבוץ שנחטף מביתו, הוא אביו של חבר בורסה אחר. תשעה בני משפחה של חברי בורסה נהרגו בהתקפת הטרור הנפשעת של חמאס על ישובי הדרום, ובמלחמה שפרצה בעקבותיה בעזה.

 

נשיא בורסת היהלומים, בועז מולדבסקי, אמר כי מטרת האירוע היא להביע תמיכה, להצדיע ולחזק את משפחות החטופים שנותרו בעזה, וכן לגייס כספים ולהגביר מודעות לנושא.

 

קהילת היהלומנים מייחלת ומתפללת לשובם במהרה ובשלום של כל החטופים לביתם.

 

בורסת היהלומים משפחות החטופים בעזה

 

כתבות נוספות בנושא

דילוג לתוכן