דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

70 שנה לאסיפה הכללית של בורסת היהלומים

נשיא הבורסה דבש: אנחנו כאן כדי להישאר וכדי להצליח
האסיפה השנתית ה-70 של בורסת היהלומים
צילום: ISDE

האסיפה הכללית ה-70 במספר של בורסת היהלומים הישראלית נערכה אתמול (שלישי), בהשתתפות בכירי וחברי הבורסה, ובראשם נשיא הבורסה ליהלומים, יורם דבש; מנכ”ל הבורסה, ערן זיני; יו”ר מכון היהלומים, בועז מולדבסקי; ומ”מ נשיא הבורסה, חזי בלום. אורח הכבוד באסיפה היה ח”כ ניר ברקת (ליכוד). 

 

באירוע סקר הנשיא דבש את פעילותה הענפה של ההנהלה בשנה האחרונה, והתייחס לנושאים המרכזיים והמאמצים של הנהלת הבורסה למנף את מעמדה של תעשיית היהלומים הישראלית בארץ ובעולם. 

 

בכירי בורסת היהלומים וח
צילום: ISDE

בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק הרשמי, כתב נשיא הבורסה כי “כמיטב המסורת, אמש התקיימה האסיפה הכללית ה- 70 של בורסת היהלומים הישראלית. כיבדו אותנו בנוכחותם ראשי הענף בהווה ובעבר, חברי ההנהלה וחברי הבורסה היקרים, וכן כיבד אותנו בנוכחותו ראש עיריית ירושלים לשעבר, ח”כ ניר ברקת, אשר פרס את משנתו הכלכלית חברתית והדגיש את החשיבות של ענף היהלומים למשק הישראלי ואת הצורך במתן הקלות לענף על מנת לאפשר את צמיחתו”.

 

הנשיא דבש הוסיף וציין כי “בשנה האחרונה ביצענו פעולות רבות והגענו להישגים משמעותיים שכל תכליתם חיזוק תעשיית היהלומים הישראלית. במהלך השנה פעלנו רבות מול משרדי הממשלה ומקבלי ההחלטות: משרד הכלכלה והתעשייה והפיקוח על היהלומים, רשות המסים, המפקחת על הבנקים, ראש הרשות לאיסור הלבנת הון והממונה על ההגבלים העסקיים. דרשנו וקיבלנו תקציבים חדשים שכל תכליתם שיווק ענף היהלומים הישראלי. כולנו מייחלים כי נגיע בהקדם להקמת כנסת ישראל וממשלה מתפקדות. בנוסף לכך, קידמנו בצורה משמעותית את פרויקט הנדל”ן המדהים יחד עם ראש עיריית רמת גן, מר כרמל שאמה הכהן, וצוותו המקצועי. פעלנו לקידום התעשייה במרכז החדשנות המהווה מוקד למשיכת משלחות רמות דרג ללימוד המודל. פעלנו לייעל ולהוזיל את דמי האחזקה בצורה משמעותית, וזאת מבלי לפגוע באיכות השירות. ההוזלה לאורך השנים מסתכמת ב-22.5% ובסכום חסר תקדים של כ-18 מיליון שקל שנחסכו מהציבור”.

 

האסיפה הכללית ה-70 של בורסת היהלומים
צילום: ISDE

לדברי הנשיא, “אני מתחייב כנשיא הבורסה יחד עם חבריי להנהלה שנמשיך ליזום, להתייעל, לחסוך ,לקדם פרויקטים ולדאוג רק לצרכי חברי הבורסה ולשיפור רווחתם. אנו רואים את הברק בעיניים של הצעירים שנכנסים לענף ומהווים הוכחה ניצחת לכך שעל אף הקשיים הענף חזק ואטרקטיבי. לא משנה מה יהיה האתגר שיציבו בפנינו, אנו תמיד נמשיך לחתור במלוא המרץ בכדי למצוא את הפתרונות הטובים ביותר ולייצר כאן מציאות איכותית ועסקית מעולה עבור היהלומנים הישראליים”. 

 

באירוע נשא דברים גם ח”כ ברקת, שאמר כי “מדינת ישראל נמצאת בצמיחה כלכלית מתמדת, יחד עם זאת עדיין יש צורך לעשות שינויים ולהקל על המשק הישראלי ועל ענפיו שונים, בהם ענף היהלומים הישראלי, המהווה חלק בלתי נפרד מכלכלת ישראל. בימים הקרובים אציג תכנית כלכלית שתכלול מספר רפורמות בהן לתפיסתי צריכה המדינה להתמקד בשנים הקרובות, כדי להתמודד עם אתגרי כלכלה-חברה”.

 

נשיא בורסת היהלומים יורם דבש וח
צילום: ISDE

בכנס צוין הישגה של הבורסה, שתערוך בחודש הבא כמדי שנה את “שבוע היהלומים הבינלאומי 2020”, שבו יציגו מעל 200 מציגים ישראלים יהלומים בפני מאות קניינים ומשלחות מעשרות מדינות.

 

יורם דבש חתם את האירוע בדברים: “אנחנו כאן כדי להישאר וכדי להצליח. לא משנה מה יהיה האתגר שיציבו בפנינו – אנחנו ממשיכים לחתור במלוא המרץ כדי למצוא את הפתרונות וליצור כאן מציאות הרבה יותר טובה”.

 תגיות: בורסת היהלומים, יורם דבש, יהלומים בישראל, בועז מולדבסקי

עוד כתבות שיעניינו אותך