דלג לתוכן המרכזי
the israel diamond industry logo

עלייה במחירי היהלומים המלוטשים בחודש מאי

עלייה חודשית ושנתית ברוב קטגוריות המשקל
יהלום מלוטש - מחירי יהלומים
צילום: Copyright © 2017 Rio Tinto
מדד המחירים של IDEX רשם עלייה בחודש מאי, לאחר קיפאון מחירים באפריל. המדד עמד בתחילת מאי על 123.77, ונעל את החודש ברמה של 124.74.  
מחירי יהלומים מלוטשים מאי

ירידה רב-חודשית במחירי היהלומים

  מחירי היהלומים המלוטשים מצויים בירידה ב-18 החודשים האחרונים, למרות עלייה קלה בחלק מן החודשים.  
מחירון יהלומים מלוטשים אפריל
גרף מחירי היהלומים המלוטשים רשם מאז ינואר 2014 ירידה של 6.0%, עד כה.   בחישוב חודשי, מחירי היהלומים המלוטשים בעולם רשמו בחודש מאי עלייה חודשית של 1.3% לעומת אפריל.  
מחירי יהלומים מלוטשים מגמות
בחישוב שנתי, המחיר הממוצע באפריל רשם עלייה של 4.6%.  
השוואת מחירי יהלומים מלוטשים

מחירי יהלומים לפי גודל

  בחישוב חודשי - כלומר, השוואת המחירים במאי למחירים באפריל - נרשמו עליות מחירים בחמש קטגוריות, וירידת מחירים בקטגוריה אחת בלבד, כפי שמראה הגרף להלן.  
מחירון יהלומים מלוטשים מאי
בחישוב שנתי, נרשמה ירידת מחירים רק בקטגוריה אחת, לעומת עליות מחירים בחמש קטגוריות, כפי שניתן לראות בגרף להלן.  
מחירון יהלומים מלוטשים מאי
לטווח ארוך, יהלומים במשקל 4 קרט רשמו את תנודתיות המחירים הרבה ביותר, ויהלומים במשקל 3 קרט רשמו את ירידות המחירים השנתיות החדות ביותר מאז אמצע 2015, כפי שמראה הגרף להלן. מדצמבר 2015 ואילך, נרשמה יציבות יחסית במחירי היהלומים שמשקלם 1 קרט, 1.5 קרט ו-2 קרט.  
מחירי יהלומים עגולים 2018

תחזית

  מסחר היהלומים היה חזק במהלך מאי, וקיבל לכך אישור בביקוש החזק והמתמשך שנרשם במכירות של דה בירס (De Beers) ואלרוסה (Alrosa).   דה בירס העלתה, על פי הדיווחים, את המחירים במחזור המכירות של מאי, שבמהלכו נמכרו יהלומי גלם בשווי כולל של 550 מיליון דולר. בכך, מכירות יהלומי הגלם של דה בירס בחמשת החודשים הראשונים של השנה חצו את רף ה-2 מיליארד דולר. אלרוסה דיווחה על נפח מכירות דומה.   בתוך כך, דו"ח שפרסמה דה בירס הצביע על שיא במכירות התכשיטים העולמיות בשנת 2017, שהסתכמו ב-82 מיליארד דולר. המכירות בארה"ב היו התורמות העקריות לכך, עם עלייה שנתית של 4% במכירות.   חדשות חשובות נוספות החודש היו החלטתה של דה בירס להשיק קולקציית תכשיטים משובצים ביהלומי מעבדה, החלטה שגרמה לדיון נרחב בתעשייה בנוגע להשלכות האפשריות של צעד זה.   באדיבות IDEX Online    
עוד מאמרים שיעניינו אותך

יהלומים קניה / מכירה

קבלו מאיתנו עדכונים חמים

תודה על רישומך