דלג לתוכן המרכזי
the israel diamond industry logo

GIA יבטל את המילה “סינתטי” בתעודות לדירוג יהלומי מעבדה

השינוי - בהתאם להנחיות החדשות של נציבות הסחר הפדרלי בארה"ב
GIA תכנית ליטוש יהלומים
צילום: GIA

המכון הגמולוגי האמריקאי (GIA) חשף בסוף השבוע שינויים צפויים בתעודות הדירוג של יהלומי מעבדה, כך שיתאימו להנחיות המעודכנות של נציבות הסחר הפדרלי (FTC) שפורסמו באמצע 2018.

 

החל מה-1 ביולי, תעודות הדירוג והזיהוי של ה-GIA ליהלומי מעבדה לא יכללו את המונח “סינתטי”, אלא רק את המונח “יהלום שיוצר במעבדה” (laboratory-grown). כמו כן, התעודה תכלול את ההצהרה הבאה: “זהו יהלום מעשה ידי-אדם (“man-made diamond” המיוצר בשיטת גידול CVD (שיקוע אדים כימי) או HPHT (תנאי לחץ וטמפרטורה גבוהים) ועשוי לכלול טיפולים עוקבים לשינוי הצבע”.

 

 

GIA ניו יורק
צילום: איריס הורטמן

מה-GIA נמסר כי תעודות הדירוג של יהלומי מעבדה יכללו “את אותה המחשה ויזואלית של סולמות הצבעים, הניקיון והליטוש, המופיעה בתעודות דירוג היהלומים הטבעיים של GIA”, וכן קוד QR המקשר ישירות לדו”ח הבדיקה אונליין של היהלום, הכולל מידע נוסף על תהליכי הגידול של יהלומי מעבדה.

 

מיקרוסקופ בדיקת יהלומים מעבדה גמולוגית
צילום: Valerie Power, GIA

ביולי 2018, פרסמה נציבות הסחר הפדרלי הנחיות עדכניות לתחום התכשיטים, לפיהן אין להשתמש יותר במונח “סינתטיים” לתיאור יהלומים שיוצרו במעבדה. יצרניות יהלומי מעבדה יוכלו להיעזר מעתה במונחים אחרים, כל עוד הם “מעבירים באופן ברור ובולט כי המוצר אינו אבן שנכרתה במכרה”.

 

 תגיות: יהלומים סינתטיים, יהלומי מעבדה, מעבדה גמולוגית, תעודה גמולוגית

עוד כתבות שיעניינו אותך