דלג לתוכן המרכזי
באנר גנרי גט דיאמונדס
simplified man
חדשות ראשי
the israel diamond industry logo

שווייץ: גובלין מציגה מעקב חדשני אחר אבני אמרלד – מהמכרה עד השוק

המעבדה הגמולוגית השוויצרית גובלין ג'ם (Gubelin Gem Lab), מציגה טכנולוגיה ראשונה מסוגה, המאפשרת לעקוב אחר אבני אמרלד מהמכרה עד הצרכן
בדיקת אבן חן מסוג אמרלד
צילום: Gubelin Gem Lab

המעבדה הגמולוגית השוויצרית גובלין ג’ם (Gubelin Gem Lab), מציגה טכנולוגיה ראשונה מסוגה, המאפשרת לעקוב אחר אבני אמרלד מהמכרה עד הצרכן, כך דווח ב-Gem konnect.

 

הטכנולוגיה, הקרויה “מבחן האבהות של אמרלד” (“Emerald Paternity Test”) פועלת כך: היא “מטביעה אבני אמרלד במכרה בננו-חלקיקים מותאמים, מבוססי די-אן-איי, השורדים את התהליכים הרגילים שעוברת אבן אמרלד לפני שהיא מגיעה ללקוח הסופי, כמו ניקיון, חיתוך, ליטוש, הובלה ושיבוץ. את הננו-חלקיקים ניתן לדלות ולפענח בכל שלב בשרשרת האספקה”. בנוסף, “גודלם של החלקיקים מאפשר לראות אותם במיקרוסקופים אופטיים, ועל כן הם חסרי כל השפעה על המראה, האיכות והמאפיינים של האבן”.

 

גובלין מסרה עוד כי הטכנולוגיה מציעה לחברות כרייה “רמה חדשה לגמרי של שקיפות בבחירת אבני אמרלד, ויוצרת ומגבירה אמון”. מפיקת אבני החן הצבעוניות ג’מפילדס (Gemfields) הצטרפה לפרויקט כשותפה לבדיקה. מנכ”ל ג’מפילדס, איאן הרבוטל (Ian Harebottle), מסר כי “חדשנות, טכנולוגיה והגברת השקיפות מצויים בלב הגישה שלנו. אנו נרגשים אם כן לסייע לגובלין בבדיקת הטכנולוגיה החדשה הזו, ונרגשים מאוד מהתוצאות, כי היא מציעה שורה של יתרונות לתעשייה ולצרכן”.

 

 

עוד כתבות שיעניינו אותך