דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

הארי ווינסטון

תאגיד היהלומים הארי ווינסטון (Harry Winston) הוא אחד מתאגידי היהלומים המובילים בעולם. הארי ווינסטון מחזיק בנכסי כרייה וקמעונות מובילים בענף: בתחום הכרייה, בבעלות החברה 40% ממכרה דיאביק (Diavik) הקנדי, כלומר כ-3% מהיהלומים המופקים בעולם מבחינת ערך; בתחום הקמעונות, מפעילה הארי ווינסטון רשת תכשיטי ושעוני יוקרה בעלת 18 סניפים בערים מרכזיות כגון ניו יורק, פריז, לונדון, בייג’ין, טוקיו ובברלי הילס. כמו כן, החברה מפעילה 150 נקודות חלוקה של שעוני היוקרה שלה ברחבי העולם.

 

 

רשת התכשיטים הארי ווינסטון נחשבת לאחת ממייסדות תרבות תכשיטי היוקרה המודרנית. לחברה מעמד מצויין בקרב צרכנים של תכשיטי יוקרה, שכן היא ידועה עבור שיבוצים יוצאי דופן המשלבים אבני חן ברמה גבוהה מאוד.

 

 

מסקר שנערך בתחילת 2008 עלה כי רוב צרכני תכשיטים של מעצבי על ומותגי יוקרה חושבים שהארי ווינסטון הוא המותג היוקרתי ביותר בתחום.

 

 

ב-2007 השיג תאגיד היהלומים שיא מכירות מאוחדות של 679.3 מיליון דולר, עם רווחים שהגיעו ל-217.7 מיליון דולר. רווחי סגמנט הכרייה הגיעו ל-413.8 מיליון דולר, ורוווחי סגמנט הקמעונות הגיעו ל-265.5 מיליון דולר.

 

 

בדצמבר 2008 עלתה הארי ווינסטון לכותרות בהקשר שלילי, לאחר ששודדים חמושים גנבו יהלומים בשווי 85 מיליון אירו (108 מיליון דולר) מסניף בפריז של חברת היהלומים, באחד ממקרי השוד הגדולים בהיסטוריה.

עוד ערכים שיעניינו אותך