דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

תאגיד זייל

תאגיד זייל (Zale Corporation), אשר הוקם בשנת 1924 בוויצ׳יטה פולס שבטקסס כחנות תכשיטים קטנה, ייסד תוכנית אשראי חדשנית, אשר איפשרה לו לצמוח מחנות קטנה לרשת קמעונאית עולמית עצומה: הם הזמינו את הקונים שלהם לשלם ״פני מראש ודולר מדי שבוע״, והפכו את התכשיטים שלהם נגישים לאמריקאי הממוצע.

במהלך חמשת הדורות הבאים זייל התרחב עד שהפך לתכשיטן היוקרה המוביל בקניונים ברחבי צפון אמריקה, שמוכר תכשיטי אופנה עם יהלומים, זהב, פנינים ומבחר רחב של תכשיטי חתונות. על פי אתר החברה, החנויות של זייל מוכרות יותר תכשיטי יהלומים מאשר כל תכשיטן אחר בצפון אמריקה.

זייל מפעילה כ-1,680 נקודות מכירה ברחבי ארה״ב, קנדה ופוארטו ריקו, וכן מוכרת באינטרנט. המותגים של זייל כוללים את זיילס תכשיטנים (Zales Jewelers), זיילס אאוטלט (Zales Outlet), גורדונס (Gordon’s Jewelers), פיפולס (Peoples Jewellers), מאפינס (Mappins Jewellers) ופירסינג פגודה (Piercing Pagoda).

בפברואר 2014 רכשה סיגנט תכשיטנים בע״מ (Signet Jewelers Ltd) את תאגיד זייל תמורת 1.46 מיליארד דולר. סיגנט שילמה לבעלי המניות של זייל 21 דולר למניה ולקחה על עצמה חוב של כ-500 מיליון דולר.

עוד ערכים שיעניינו אותך