דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

מכון היהלומים הישראלי

מכון היהלומים הישראלי הוא חברה ציבורית ללא כוונת רווח ומספר חברות בנות הפועלות למען קידום ענף היהלומים בישראל ולקידום מעמדה של ישראל כמרכז יהלומים עולמי.

 

קבוצת החברות פעילה בתחומי מחקר ופיתוח טכנולוגי; שיווק, קידום ויחסי ציבור; קידום ערוצי גלם; הכשרה מקצועית; ייעוץ בנושאי אבטחה ;ופרסום ספרות מקצועית, כתב עת ענפי ופורטל אינטרנט.
מכון היהלומים הישראלי פועל באמצעות מועצת מנהלים, בה מיוצגים הממשלה, התאחדות תעשייני היהלומים, בורסת היהלומים, הסתדרות העובדים ובנקים הפועלים בענף.

 

תקציב מכון היהלומים, המוחזק 75% בידי היהלומנים ו-25% בידי הממשלה, מבוסס על היטל שמשלמים על יבוא המלוטש, הנגבה על ידי הפיקוח על היהלומים.
למכון היהלומים מספר חברות בנות ובהן המרכז הטכנולוגי, מוזיאון היהלומים, מעבדה גמולוגית ומשרדי קישור בניו יורק ובהונג קונג.

 

המרכז הטכנולוגי הוא חברה בת בבעלות מלאה של מכון היהלומים המשקיעה בשיפור ובשכלול טכנולוגיות יצור ובפיתוח כלים חדשים. המרכז פיתח מערכות מדידה, ליטוש, חיתוך ועוד בשיתוף קבלני משנה ומתאם ומפקח על פרויקטי מחקר ופיתוח, בתיאום האקדמיה וגורמים בתעשייה.

 

מוזיאון היהלומים על שם הארי אופנהיימר, הממוקם בלב מתחם בורסת היהלומים ברמת גן, מציג את הישגי תעשיית היהלומים הישראלית, ומציע למבקרים מסע בעקבות המינרל היקר בעולם.

 

הנציגות הבינלאומית הראשונה של המכון נפתחה בלב רובע היהלומים של ניו יורק והיא משמשת “בית הרחק מן הבית” ליהלומנים ישראלים. הנציגות, הממוקמת בשדרה החמישית 576 פינת רחוב 47, מקלה על יהלומנים שאינם מחזיקים סניפים במדינה ומסייעת בפיתוח שווקים ברחבי ארצות הברית.
הנציגות בהונג קונג נפתחה ב-2007 והיא אחראית על הסחר עם סין והמזרח הרחוק, מוקד חיוני באסטרטגיה של מכון היהלומים.

עוד ערכים שיעניינו אותך