דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

דיאמדל חברה למסחר ביהלומי גלם של דה בירס

ב-1965 הקימה דה בירס באנטוורפן, בלגיה, את חברת דיאמדל, לאספקת יהלומי גלם ליצרנים בלגיים. עם הקמתה קבלה החברה מעמד של בעל סייט דבר שאפשר לה לקבל מדה בירס הקצאות גלם קבועות. את היהלומים שקיבלה מכרה דיאמדל באופן חופשי, גם ליהלומנים שלא עמדו בקריטריונים המזכים אותם במעמד של בעל סייט של דה בירס.
אספקה יהלומי גלם באמצעות דיאמדל, אפשרה ליצרנים לעבד בצורה סדירה סחורות, שעיקר מקורן בחברת דה בירס. בנוסף, ליהלומי הגלם שדיאמדל מקבלת מחברת דה בירס, דואגת החברה לגוון את הסחורות שהיא מספקת ליצרנים עם יהלומי גלם שמקורן מחוץ לדה בירס.

 

לחברת דיאמדל שבעה משרדים בעולם- ישראל, בלגיה, הודו, הונג קונג, סין, דרום אפריקה ונמיביה , והם מקושרים ביניהם מבחינה עסקית ושיווקית במתן מענה לצרכי השוק. דיאמדל מקבלת את אספקת הגלם בעיקר מה-DTC , המחויב להעמיד לרשותה 8%-10% מהיקף מכירות הגלם שלו.

 

משרדה של החברה בישראל, במתחם בורסת היהלומים נפתח בשנת 1969. דיאמדל –ישראל משמשת כאחד הדילרים (סוחרי הגלם) המשווקים את יהלומי הגלם של דה בירס בישראל לעשרות יצרנים קטנים ובינוניים, שאינם נמצאים בקבוצה המצומצמת של בעלי הסייט. דיאמדל משווקת את הגלם ללקוחותיה באורח קבוע ועל פי תוכנית שיווק מוגדרת.

 

בשנת 1979 פתחה דה בירס, באמצעות דיאמדל- ישראל, את מפעל הביקוע ” וולדיאם” , שהעסיק כשבעים עובדים. המפעל שנתן תנופת פיתוח ותעסוקה למגזר הבוקעים בישראל, נסגר ב-1988, כאשר החל הביקוע בלייזר לתפוס את מקומם של רוב בוקעי הגלם שעבדו בשיטות מסורתיות. בשנים האחרונות פיתחה דיאמדל-ישראל אפיק שיווק מיוחד- הקצאת סייטים קטנים ליצרנים צעירים. החברה מספקת סייטים לקבוצה נבחרת של יצרנים, שעמדו בקריטריונים המיוחדים שנקבעו, במגמה לעודד את התפתחותם המקצועית.
באדיבות: שלום ליסיצקי, מחבר הספר יהלומית מדוברת

עוד ערכים שיעניינו אותך