דלג לתוכן המרכזי
Moti Israeli Diamonds
the israel diamond industry logo

רפאל אהרוני – יקיר תעשיית היהלומים

רפאל אהרוני נולד ב-1947 כבן לדור שביעי של יוצאי בוכרה שהתיישבו בירושלים. כבר בהיותו נער צעיר התחיל ללמוד ליטוש אצל ידיד המשפחה, יוסף טיליוף.

 

עם שחרורו מהצבא נסע לארצות הברת, שם עבד כאיש מכירות עבור חברת האחים מייסון, כשהוא מתמחה בסחר באבני חן ויהלומים. ב-1972 עבר להונלולו, הוואי, שם הקים חברה עצמאית לסחר ביהלומים, אבני חן ופנינים.
כאיש עסקים צעיר ומצליח נקלט במהירות בקהילה המקומית. ב-1973 החל בנסיעותיו לדרום מזרח אסיה, במיוחד – להונג קונג. ב-1986 נבחר לכהונת נשיא איגוד הבוגרים של ה-GIA בהוואי – הראשונה מבין הכהונות הציבוריות הרבות בהן יכהן מאז עד היום. ב-1991 השתקע בהונג קונג כשהוא פותח חברה לסחר ביהלומים ואבני חן.

 

באותה העת פיתח קשת נרחבת ומגוונת של פעילויות ציבוריות ובהן קידום ענף היהלומים הישראלי. ב-1999 נבחר לכהונת יו”ר לשכת המסחר של ישראל בהונג קונג. ב-2005 נבחר לכהונת יו”ר ארגון מכבי העולמי וראש המשלחת למשחקי המכבייה ה-17. כמו כן יסד ב-2010 את זק”א הונג קונג-מקאו-סין.

 

רפאל אהרוני קיבל אותות כבוד רבים ובהם יו”ר כבוד של האיגוד הגמולוגי של סצ’ואן, סין, ד”ר לשם כבוד של האוניברסיטה למדעים וטכנולוגיה בסצ’ואן, סין, יועץ כבוד של המכון הגמולוגי האסיאתי למדעי הגמולוגיה, נשיא רוטרי בוונצ’אי, איש השנה של הקהילה היהודית של הונג קונג לשנת 2012 ונשיא הכבוד של חב”ד בקולון, הונג קונג.

 

ב-1996 קיבל רפאל אהרוני מידי שר התעשייה והמסחר באותה העת – נתן שרנסקי, את ‘אות הסחר הישראלי’ הניתן על ידי משרד התעשייה והמסחר של ישראל כאות הוקרה עבור תרומה יוצאת דופן לקידום קשרי הסחר הבין לאומיים של ישראל.

 

ב-2012 העניקה ממשלת הונג קונג לרפאל אהרוני כוכב סחלב הברונזה
(BBS – Bronze Bauhinia Star) עבור תרומתו רבת הערך לשירותים הומניטאריים והתנדבותיים, כמו גם קידום הסחר של הקהילה היהודית בהונג קונג.

 

כיום, ממשיך רפאל אהרוני להקדיש חלק ניכר מזמנו למען הכלל כשהוא נאמן להשקפתו, ש”טוב מביא טוב, ורע מביא רע.” הצלחתו – הוא אומר – נובעת מכך שהפחד ללכת לאחור מניע אותו קדימה.

 

 

מאת: שירה עמי

עוד ערכים שיעניינו אותך