דלג לתוכן המרכזי
Israeli Diamond Industry
the israel diamond industry logo

עירית בן שחר – יקירת תעשיית היהלומים

עירית בן שחר-מאור נולדה ב-1952 בישראל. ב-1972 הקים קרוב משפחתה – רחביה ורדי, שרשם פרק רב שנים בתולדות הביטחון של המדינה, חברת השקעות בישראל עבור משפחת אלגאניאן מאיראן. שר האוצר דאז – פנחס ספיר, סיפר לדאוד אלגאניאן על התכניות להקים את כביש איילון, והציע לו להקים בסמוך בניין, שיכיל בית מלון ואת משרדי חברת אל על. בסופו של דבר הפך הבניין לבית בורסת היהלומים השני – בנין מכבי. ב-1979, כאשר הסתיימה הקמתו של הבניין, “שידך” ורדי בין עירית בן שחר-מאור לבין יוצא אחר של חיל האוויר – מנכ״ל הבורסה – חיים נוה.

 
תפקידה הראשון של עירית בבורסת היהלומים היה כפקידה של עוזר מנכ״ל הבורסה באותה העת – עורך הדין משה ברגר, שהיה אחראי על השלמת העבודות להקמת הגשר המחבר בין בניין שמשון לבניין מכבי. במסגרת תפקידה זה סייעה בכל הנוגע להתקשרויות החוזיות, ניהול משא ומתן וליווי הקבלנים והספקים.

 
לקראת סיום העבודה האינטנסיבית, שנמשכה כשנתיים, הטיל עליה מנכ״ל הבורסה לארגן את מזכירות בורסת היהלומים. עירית בן שחר-מאור פעלה לארגון מחדש של המנגנון האדמיניסטרטיבי של מוסדות הבורסה והייתה אחראית ישירה על ארגון וניהול המזכירות, האולם והמרכזייה.

 
הפרויקט הגדול הראשון שטיפלה בו היה מיפוי משרדי הדיירים בבניינים. מובן, שבאותם הימים לא עמדו לרשותה מחשבים, וכל העבודה נעשתה באמצעות מפות ותיקיות ידניות. הפרויקט הגדול השני היה הקמת מאגר ממוחשב של כל נתוני הדיירים והחברים על בסיס תשתית המחשוב שהניחה מחלקת הכספים של בורסת היהלומים. לפרויקט זה הייתה תרומה משמעותית לבניית מאגר הנתונים הממוחשב של הבורסה בחלקים המסונכרנים שלה. המאגר מהווה תשתית לעדכונים השוטפים עד עצם היום הזה.

 
עירית בן שחר-מאור חלשה על תחומים אדמיניסטרטיביים רבים במוסדות בורסת היהלומים: הניהול השוטף של ישיבות הדירקטוריון, כשהמרכזיות שבהן הן הישיבות של הנהלת הבורסה ודירקטוריון מפעלי הבורסה, ריכוז הפעילות של ועדות מסוימות, הניהול השוטף של אולם הבורסה, ועוד. כמו כן נטלה חלק משמעותי בארגון אירועי הבורסה ובהם קונגרסים וכנסי נשיאי פדרציה שהתקיימו בישראל, אירועי היובל של הבורסה, טקסים, אירועי התרמה ותערוכות שהתקיימו במסגרת שבוע היהלומים הבין לאומי.

 
עירית בן שחר-מאור חייתה את הבורסה ואת אולם הבורסה, מרמת ארגון קונגרס בין לאומי עד רמת שולחן שנשבר, ושימשה כתובת ואוזן קשבת לפניות רבות.

 
עירית בן שחר-מאור עבדה עם ששה נשיאי בורסה: משה שניצר, יצחק פורם, שמואל שניצר (פעמיים), אבי פז, יאיר סהר ויורם דבש ועם חמישה מנכ״לי בורסה: חיים נוה, משה פרסקי, יאיר כהן, מוטי בסר ואלי אבידר.

 
בשנת 2004 מונתה לכהונת סמנכ״לית הבורסה. בדצמבר 2016, עם פרישתה לגמלאות, העניקה לה הבורסה חברות כבוד, כאות הוקרה על עבודתה המסורה לאורך שנים.

 

 

מאת: שירה עמי

עוד ערכים שיעניינו אותך